Tarotová karta Císařovna

Tarotová karta Císařovna

Tarotová karta císařovna je mateřským archetypem tarotového balíčku a číslo tři karet Velké arkány. Následujíc po velekněžce tato karta představuje posun od sebelásky k lásce k druhým.

Příroda, zaměření na vibrace a fyzická aktivita jsou spojeny s výkladem ovlivněným císařovnou.

Vzhledem k tomu, že císařovna je spojena se silným mateřským vlivem, je přítomnost císařovny skvělou zprávou, pokud hledáte harmonii ve svém manželství, utužujete přátelství nebo doufáte, že založíte rodinu.

VzpřímenáŽenskost, péče, plodnost, hojnost
ObrácenáZávislost, dusno, prázdnota
Ano nebo neAno
Numerologie3
ŽivelZemě
PlanetaVenuše
Znamení zvěrokruhuBýk

Vzpřímená tarotová karta císařovny ve vás vyzývá, abyste se spojili se svou ženskou stránkou. To lze přeložit mnoha způsoby – myslete na kreativitu, eleganci, smyslnost, plodnost a péči.

Říká vám, abyste byli k sobě laskaví a hledali ve svém životě krásu a štěstí. Tanec, zpěv, vaření, rozdávání lásky a čekání na přijetí lásky jsou všechny způsoby, jak se spojit se sebou samým. Tyto věci vám umožňují zažít potěšení a hluboké uspokojení.

Císařovna často přináší silné výbuchy tvůrčí nebo umělecké energie. Tato kreativní energie nemusí být pouze ve formě malby nebo uměleckého projektu, ale také v jiných formách kreativního vyjádření, jako je hudba nebo drama.

Když se císařovna objeví ve vašem výkladu, může to znamenat, že je ideální čas začít s novým koníčkem, který vám umožní přístup k této části vás samých.

Je také pravděpodobné, že máte silnou touhu vychovávat druhé a starat se o ně s láskou a soucitem. Můžete dokonce vstoupit do role „matky“, protože císařovna je silným znamením těhotenství nebo porodu.

Může to být skutečné těhotenství nebo porod, ale také metaforické „zrození“ nové myšlenky, podnikání nebo projektu. Císařovna vás ujišťuje, že pokud budete tyto nové myšlenky pěstovat a podporovat se soucitem a láskou, úspěšně se projeví.

OBRÁCENÁ KARTA

Císařovna vám říká, abyste se spojili se svými ženskými kvalitami, ale nyní naznačuje, že jste potlačovali nebo ignorovali svou ženskou stránku a že ji musíte přijmout, abyste znovu uvedli své mužské a ženské energie do rovnováhy.

Nerovnováha může mít mnoho podob. Je možné, že jste se příliš soustředili na materiální a mentální záležitosti života místo na emocionální a duchovní. Nebo že jste kladli příliš velký důraz na emocionální nebo materiální potřeby druhých.

V důsledku toho jste zanedbávali své vlastní potřeby a možná jste ztratili vlastní vůli a sílu nebo se cítíte uvnitř prázdní.

Zatímco povahou císařovny je starat se o druhé s láskou a péčí, někdy to může být přespříliš.

Nechala jste se pohltit mateřskou energií a stala jste se matkou všech. To prostě není zdravé.

Proto vám Císařovna obráceně radí, abyste posunuli pozornost a uzemnili se, abyste tuto nerovnováhu napravili. Neobětujte se tolik a udělejte ze sebelásky a péče o sebe prioritu. Musíte také odpočívat a přijímat lásku.

Pokud jste rodič, obrácená tarotová karta císařovny je také známkou toho, že zacházíte s rolí „mateřství“ příliš daleko. Můžete být přehnaně ochranitelští nebo kontrolující nebo dáváte svým dětem vše, co chtějí.

To však není vhodný způsob, jak jim projevit lásku. Pokuste se vytvořit zralý vztah se svými dětmi a naučit je hodnotě práce a úsilí. Vysvětlete jim, že jejich činy mají důsledky a že chyby jsou nezbytnou součástí učení.

Císařovna obrácená je také známkou tvůrčího bloku, zejména při „zrození“ nového nápadu nebo kreativního vyjádření.

Můžete se obávat, co si o vaší práci pomyslí ostatní nebo zda bude úspěšná. Císařovna obráceně vám říká, abyste opustili tyto nejisté a negativní myšlenky.

Stačí si věřit a nechat svou kreativitu plynout.

PRÁCE A KARIÉRA

Jak již bylo zmíněno výše, tarotová karta císařovna je především o kreativitě! Pokud tedy hledáte způsob, jak vydělat peníze, nevydávejte se tradičními cestami.

Máte dovednost nebo vášeň, kterou můžete proměnit v lukrativní podnik? Umělecké typy si mohou například otevřít obchod, zatímco ti, kteří milují pobyt venku, mohou zvážit zahájení průvodcovské služby nebo prodej produktů.

Protože je zakořeněna v přírodě, císařovna navrhuje, že cokoli si vyberete, by mělo mít kořeny v přirozeném světě. Udělejte si čas na rozjímání o kreativních způsobech, jak přeměnit to, co rádi děláte, na odměnu.

  • Používejte kreativní způsoby, jak vydělat peníze
  • Meditujte, abyste získali inspiraci

LÁSKA A VZTAHY

Protože je ztělesněním lásky a hojnosti, císařovna představuje dokonalý vztah k sobě i ostatním.

Pokud toužíte po zdravém, celistvém a harmonickém milostném spojení, pak tarotová karta Císařovna je dobrým znamením. 

Přijímáš se takový jaký jsi? Přijímáš své nedostatky? Jste plní sebevědomí nebo stále bojujete se studem a pocitem viny?

Typ vztahu, který poskytuje císařovna, je vedlejším produktem péče o sebe. Dokud se o sebe staráte, očekávejte, že všechna vaše ostatní spojení rozkvetou!

Opět stojí za zmínku, že carevna má silné spojení s ‚mateřskou rolí‘. Pokud již maminkou jste nebo ji chcete brzy být, není to pro vás žádné překvapení. 

Jsou ve vašem životě jiní, kteří potřebují vedení? Být „tou osobou“ pro někoho jiného pozvedá celkové vědomí a může dát vašemu životu velký smysl.

  • Ujistěte se, že jste v pořádku
  • Procvičujte si péči o sebe
  • Pečujte o druhé s láskou a soucitem

ZDRAVÍ A SPIRITUALITA

Pokud jste se potýkali se zdravotním problémem (fyzickým, emocionálním nebo duchovním), tarotová karta císařovny vám říká, abyste hledali přirozené způsoby, jak se vrátit zpět k celistvosti.

Ačkoli existují některé stavy, které vyžadují farmaceutické prostředky, mnohé stavy lze lépe řešit přírodními prostředky, meditací, použitím krystalů a aromaterapií.

  • Procvičujte si péči o sebe
  • Hledejte přírodní prostředky, které vám mohou pomoci s vašimi zdravotními problémy

ANO NEBO NE

Tarotová karta císařovny je spojena s ženskou energií, hojností a zrozením. Proto je odpověď na vaši otázku ano nebo ne obvykle ano. Zvlášť, pokud dokážete kreativitou něco proměnit v lukrativní podnik.

NUMEROLOGIE

V numerologii je číslo tři hojnost, plodnost a expanze. Tři je císařovna, která ukazuje plody práce dvou.

Tři je jako bohatství, které jste nashromáždili sdílením své práce smícháním Jedničky a Dvojky. Bohatství je třeba dobře využít. Kdo rozhoduje, co dělat s bohatstvím a hojností? Jsou zapotřebí hranice, struktura a ochrana.

ASTROLOGIE

Tarotová karta Císařovna je zemitá. Je archetypem matky a matkou hojnosti. Ačkoli je Rak považován za Matku zvěrokruhu, císařovna je spojována se zemitostí, a tedy s Býkem.

Býk se zajímá o stabilitu, hojnost a finance. Býkovi vládne Venuše, planeta přitažlivosti, krásy a také hojnosti.

Jak již bylo zmíněno výše, znamení zvěrokruhu císařovny tarotové karty, Býk, je zemské znamení. Jako takový je živlem spojeným s císařovnou země.

KOMBINACE TAROTOVÝCH KARET CÍSAŘOVNY

Jako mateřský archetyp tarotového balíčku je carevna obvykle vítanou kartou při výkladu. V kombinaci s jinými kartami představuje tarotová karta císařovny pozitivní věci, jako je zrod kreativních nápadů a růst ve vztazích.

CÍSAŘOVNA A ĎÁBEL

Nikdo nemá rád, když se ďábel objevuje ve výkladu, ale s touto kombinací je přítomno varování. Tarotová karta císařovny představuje kreativitu a ďábel znázorňuje blok nebo něco, co zastavuje pokrok.

Hodně otálíte nebo máte potíže s rozhodnutím, jaký krok udělat dál?

Hledejte mentální nebo fyzické překážky, jako je příliš mnoho alkoholu, špatná strava, nedostatek pohybu nebo nedostatek spánku, které by vám mohly bránit v tom, abyste byli plně úspěšní v oblastech svého života, které byste rádi viděli vzkvétat.

TAROTOVÁ KARTA CÍSAŘOVNA A ESO HOLÍ

Stejně jako všechna esa představuje tato hůl zcela nový začátek. Když se objeví vedle tarotové karty císařovna, znamená zrod kreativních nápadů a zajímavých podnikatelských nápadů.

Pokud jste vždy chtěli být svým vlastním šéfem, nyní je ten správný čas. Dělat něco, co vás baví, a zároveň si vydělávat na živobytí, je skutečně to nejlepší z obou světů.

Nevíte, kde začít? Začněte tím, že si uděláte seznam toho, po čem toužíte nejvíce.

CÍSAŘOVNA A CÍSAŘ

Skutečná definice mocenského páru, císař a císařovna, jsou silou, se kterou je třeba počítat. Jsou to naše vztahy s druhými, které nás katapultují životem.

Když se tito dva objeví ve čtení, spojení s někým jiným vás posune na další úroveň života.

Pokud byly tyto karty vytaženy v milostném výkladu, váš milenec je spřízněná duše a pomůže vašemu celkovému růstu.