Čtyři pentakly

Čtyři pentakly

Pokud jste někdy slyšeli příběh o králi Midasovi, pak víte, jaké nebezpečí přináší touha převzít vládu nad hmotným světem. Karta Čtyři pentakly přináší podobné poselství, které zdůrazňuje temné problémy, které jako lidé máme s materialismem a kontrolou.

I když někdy může tato karta znamenat potřebu finančního zabezpečení, často doprovází pocit nevděku a potřebu vlastnit mnohem víc, než je potřeba.

VzpřímenýPotřeba kontroly, chamtivost, materialismus, blokování změn
ObrácenéUvolnění minulosti, vzdání se kontroly, velkorysosti, přijetí
Ano nebo neAno
Numerologie4
ŽivelZemě
PlanetaSaturn
Znamení zvěrokruhuKozoroh

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY

Číslo čtyři symbolizuje bezpečí a potřebu stability. Finanční jistota je něco, co většina lidí hledá, ale v čemkoli lze zajít příliš daleko.

Ve výkladu peněz a kariéry znamená Čtyřka pentaklů materiální úspěch, ale varuje před přílišným materialismem.

Pokud vás vaše honba za úspěchem přiměla izolovat se od rodiny a přátel, skutečně prostředky ospravedlňují cíle?

Můžete mít jistotu, aniž byste se museli neustále soustředit na finance. Zvažte, jak pracovat na vyváženém životě, kde jeden aspekt není důležitější než jiný.

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ

Způsob, jakým náš bohatý přítel udržuje své tělo spojené se svými penězi, také znamená něco jiného: potřebu kontroly. Pokud jde o lásku a vztahy, Čtyřka pentaklů představuje jednu stranu (možná vás nebo vašeho partnera), která je sužována pocity žárlivosti nebo nejistoty.

Je důležité si uvědomit, že přílišné držení se něčeho to druhé neudrží, ale dusí to. Pokud se držíte toxického vztahu jakéhokoli druhu, neopětované lásky, zranění z minulosti nebo negativních emocí, Čtyřka pentaklů vás vyzývá, abyste toho nechali.

Pokud to dělá váš partner nebo rodinný příslušník, měli byste se na svou situaci skutečně podívat. Je třeba učinit těžká rozhodnutí.

Nicméně tím, že přijmete věci takové, jaké jsou, získáte skutečnou moc a sílu, která by nikdy nemohla pocházet z negativního prostoru.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Pokud jste fyzicky nemocní nebo emocionálně trpíte, Čtyřka pentaklů ve zdravotním kontextu představuje skutečnou potřebu přerušení fyzických a duševních řetězů.

Rozhovor s přítelem, poradcem nebo dokonce energetické léčení může posloužit jako řešení, pokud máte pocit, že v těchto oblastech bojujete.

ČTYŘI PENTAKLY OBRÁCENÉ

Co jde nahoru, musí jít taky dolů. Toto je univerzální zákon. Čtyřka pentaklů obrácená představuje to, co se může stát, pokud se rozhodnete nechat to všechno jít.

Uvolněte toxické lidi, staré rozhořčení a připravte se začít znovu. Pokud chcete, aby se vaše finance, kariéra, vztah nebo fyzické/duchovní zdraví vyvíjely, vydejte se vpřed na novou cestu. Lpění na tom, co bylo, přinese jen bídu a izolaci.

Místo toho se zamyslete nad tím, co je pro vás důležité, konkrétně pokud jde o peníze a bohatství. Obrácená Čtyřka pentaklů ohlašuje změnu. Budete s proudem bojovat nebo s ním poplujete?

A konečně, obrácená čtyřka pentaklů může znamenat finanční nejistotu a nestabilitu. Ztratili jste něco cenného nebo jste možná utrpěli finanční ztráty kvůli riskantním investicím?

Pokud ano, tato karta vám říká, že musíte začít správně držet pečovat o skutečné finanční zdroje.

Možná jste jen velkorysí a sdílíte své bohatství s ostatními, protože jste přišli na to, že bohatství vás neudělá šťastnými – pouze láska.

ANO NEBO NE

Čtyřka pentaklů ve výkladu ano nebo ne označuje ano, ale pouze tehdy, pokud budete postupovat opatrně. Tato karta předpovídá bezpečnost a stabilitu, ale důležitá je také šetrnost.

Než se pustíte do podnikání nebo investice, podívejte se na všechny detaily. Vyhněte se přebytkům a buďte vynalézaví, pokud se chcete posunout vpřed.

ČTYŘI PENTAKLY A ASTROLOGIE

Čtyřka pentaklů je spojována se stabilitou a finančním zabezpečením, spojuje ho se znamením Kozoroha.

Kozoroh je tradiční obchodník zvěrokruhu. Praktické, zemité a trvalé, toto znamení je ovládáno Saturnem a je spojeno s institucemi, náboženstvím, vládou, rámci a minulostí.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

Rychlé změny, problémy s kontrolou, blokády a hádky o penězích. V kombinaci s jinými kartami je Čtyřka pentaklů také o potřebě kontroly, blokování změn a zabezpečení. 

ČTYŘI PENTAKLY A BLÁZEN

I když riskování často vede k odměně, Blázen a Čtyřka pentaklů vás společně povzbudí, abyste trochu ustoupili. Vyhněte se příliš spontánnímu a hloupému zacházení s penězi.

Impulzivní nákupy v této době povedou k hlubokým pocitům lítosti. Velké nákupy tedy odložte na později.

ČTYŘI PENTAKLY A KOLO ŠTĚSTÍ

Dochází k zemětřesení! No, možná ne fyzický, ale metaforický určitě. Toto karetní kombo s přichází s rychlou změnou a spoustou pohybu.

Takže se nelekejte, když se začne dít spousta věcí najednou. Jen vydržte a užijte si jízdu.

ČTYŘI PENTAKLY A VŮZ, CÍSAŘ NEBO VISELEC

Čtyři pentakly vedle jakékoli karty zmíněné výše znamená, že máte ve svém životě skutečné problémy s ovládáním. První dva naznačují, že toužíte po kontrole, struktuře a řádu.

I když jsou tyto věci v některých případech potřeba, pokusit se udržet si nad vším moc může způsobit přesný opak toho, co chceme: chaos.

Viselec navrhuje pustit to. I když to není vždy snadné, povede to ke klidu.

ČTYŘI PENTAKLY A VĚŽ

Připravte se na boj. Čtyřka pentaklů a Věž předpovídají zúčtování o peníze. Možná bude tato bitva bojována s vaším partnerem.

Možná to bude se členy vaší rodiny ohledně vůle prastrýce Eda. Bez ohledu na to budete muset stát pevně a udržet klid.

ČTYŘKA PENTAKLŮ A DVOJKA MEČŮ

Pokud máte pocit, že se věci ocitly na mrtvém bodě, máte pravdu. Po spárování představují Čtyřka pentaklů a Dvojka mečů určitý druh blokády.

Může to být porucha komunikace, plán, který se v práci pokazil… Hledejte zdroj problému a pak budete schopni lépe formulovat plán.