Král pentaklů

Král pentaklů

Existuje staré přísloví, že „protiklady se přitahují“. Podle univerzálních zákonů však platí, že „podobné přitahuje podobné“. To je rozhodně případ krále pentaklů a jeho protějšku, královny pentaklů. Oba sdělují, že zůstat při zemi při sledování ambicí může vést k optimálnímu úspěchu.

Jako poslední karta v barvě Pentaklů má král poslední slovo ve všech věcech peněžních. Je vítaným doplňkem jakéhokoli výkladu založeného na financích. 

Když vás zastupuje, jste si jisti, že zvítězíte ve všech svých snahách. Zejména v situacích, kdy vynakládáte soustavné úsilí.

Když král Pentaklů slouží jako vliv ve vašem životě, připravte se na spojení s někým, kdo používá svou moc k dobru, ne ke slávě.

VzpřímenýPodnikavost, hojnost, stabilita a jistota, zakotvenost
ObrácenéNeúspěšné podnikání, korupce, chlad, materialismus, nestabilita
Ano nebo neAno
ŽivelZemě
PlanetaSaturn
Znamení zvěrokruhuKozoroh

Zdá se, že Král Pentaklů má nádech „Midase“. Když je součástí čtení, všechno se změní ve zlato.

Protože má širokou škálu přirozených schopností, je Král Pentaklů schopen šířit stabilitu, pozitivitu a hojnost do každé oblasti vašeho života.

Pokud jste tuto kartu vytáhli, pravděpodobnost pozitivního výsledku je historicky nejvyšší. 

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY

Toto je určitě peněžní karta . Podnikání je klíčové slovo, které definuje tuto kartu. Víte, král pentaklů nejen přitahuje peníze do životů těch, s nimiž se spojuje, ale také přitahuje příležitosti. 

Pokud chcete změnit kariéru, vrátit se do školy nebo investovat, jděte do toho! Jen se ujistěte, že máte kontrolu nad svou energií i svými zdroji.

Vytažení této karty při čtení, které je založeno na podnikání nebo materiálnu, znamená, že máte podporujícího a povzbuzujícího dobrodince. On (nebo ona) je připraven a ochotný jít s vámi po cestě. Nechte ho být vaším průvodcem.

Máte kontakt, který by mohl pomoci? Existuje způsob, jak byste se mohli učit pod někým, kdo již dosáhl toho, co jste si stanovili? Nebojte se vyhledat mentora nebo požádat ostatní o nápady a podporu. Výsledek bude lukrativní!

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ 

Jako milenec představuje Král pentaklů někoho, kdo pro vás udělá něco navíc.

Pokud jste single, připravte se na setkání s osobou svých snů. Je poskytovatelem i ochráncem, schopným poskytnout vám to, co potřebujete ve všech oblastech (fyzické, emocionální, finanční a duchovní).

Toto je karta dlouhodobého vztahu a znamená, že s kým jste nebo brzy budete, bude s ním dlouho. Jedinou skutečnou výjimkou je, pokud jste s někým, kdo je opakem krále.

Je váš partner důvěryhodný, milující, ambiciózní, velkorysý a věrný? Pokud ne, on (nebo ona) není ten pravý! Víte, král Pentaklů představuje partnera, který je vše v jednom. Není zde žádná polovičatost. 

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Pokud jde o zdraví a spiritualitu , Král Pentaklů slouží jako připomínka, že máte, co je potřeba, abyste udělali, co je potřeba. Dobře se stravovat, cvičit a starat se o naše duše se může zdát jako práce na plný úvazek, ale kompetentně zvládnete každou situaci.

Pokud máte co do činění s chronickým onemocněním, vyhledejte radu od specialisty a poté důsledně dodržujte navrhovaný léčebný plán. Pokud tak učiníte, umožní vám to zlepšit se v mnoha různých oblastech vašeho života. 

VÝZNAM OBRÁCENÉHO KRÁLE PENTAKLŮ

Mnoho čtenářů odkazuje na rub karty jako na „opak“ jejího vzpřímeného významu. Z větší části toto zobecnění platí na povrchové úrovni. U dvorních karet však máme co do činění s vizuálními projevy charakteru.

I když rádi kategorizujeme lidi jako „dobré“ nebo špatné, protože je to pro nás snazší, lidé jsou jako kyvadlo. Jedna osoba může mít některé opravdu úžasné vlastnosti a zároveň mít některé toxické. 

To je rozhodně případ Krále Pentaklů . Ačkoli dokáže být povzbudivý a schopný, pokud jde o obchod a lásku, jeho obrácená verze ukazuje jeho temnou stránku.

Když král pentaklů vstoupí do výkladu vzhůru nohama, vězte, že zkorumpované síly působí. Materialistický a egoistický král Pentaklů obrácený se zaměřuje pouze na vnější vzhled a ne na to, co je uvnitř.

Obvykle se to týká někoho jiného nebo situace, kterou procházíte, a ne vás samotných. To však nemění hodnotu zprávy.

Abyste se vyhnuli ztrátě reputace, peněz nebo důležitého vztahu, měli byste vyvážit touhu po finanční odměně s jinými důležitými touhami, jako je osobní růst a rodinné vazby.

Pokud jste ve vztahu s obráceným králem, romantickým nebo jiným, možná je čas zvážit, zda se vydat novým směrem. Jinak by vám jeho chamtivost, nestabilita a nevěrnost mohly způsobit zbytečnou bolest. 

ANO NEBO NE 

Při výkladu  ano nebo ne je odpověď ano , zvláště pokud jde o peníze. Král pentaklů dělá jakýkoli podnik úspěšným. Obecně představuje schopnost mít vše a přitom zůstat uzemněný. Když vás karta reprezentuje, buďte si jisti, že jste plně schopni vyniknout ve všem, co si zamanete. 

Ať už jde o zahájení nového podnikání, zápis do školy, cestování nebo uzavření nového partnerství nějakého druhu, měli byste to dělat se stejnou důvěrou jako král Pentaklů. 

KRÁL PENTAKLŮ A ASTROLOGIE

Král pentaklů je většinou spojen se znamením Kozoroha. Kozoroh je jako tradiční obchodník zvěrokruhu. Praktické, zemité a trvalé, toto znamení je ovládáno Saturnem a je spojeno s institucemi, náboženstvím, vládou, rámci a minulostí.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

Hojnost, stabilita a bezpečí a praktičnost, to vše ztělesňuje Král Pentaklů. Při kombinaci s jinými kartami se tento význam může mírně změnit. 

KRÁL PENTAKLŮ S OSTATNÍMI KRÁLI

Pokud se ve výkladu objeví Dva králové, s někým se spojíte a stanete se velmi blízkými přáteli. Pokud jsou oba obráceni, představují rivalitu a ne přátelství. Může to být přítel, člen rodiny nebo kolega.

Tři nebo čtyři králové, zvláště když jsou obráceni, znamenají, že váš život zatěžuje příliš mnoho lidí. V tomto případě musíte věřit vlastnímu úsudku.

KRÁL PENTAKLŮ S ĎÁBLEM NEBO VĚŽÍ

Pokud je král zkombinován s těmito kartami, znamená to, že nastávají těžké časy, ale naštěstí máte sílu překonat všechny potíže, které před vás život postaví.

KRÁL PENTAKLŮ S KRÁLOVNOU PENTAKLŮ

Jste svobodný? Pokud ano, tato kombinace vám říká, že brzy potkáte svou spřízněnou duši!

Může to být někdo, koho již znáte nebo se s ním denně setkáváte. Možná kolega, někdo ze stejného podniku nebo někdo, koho znáte prostřednictvím společného přítele. Jen mějte oči otevřené a hledejte známky, které jste možná dříve přehlédli!

Pokud jste již ve vztahu, tato kombinace naznačuje, že jde o vážnou věc! Vy i váš partner chcete mít vše: dům, manželství, děti a možná i domácí mazlíčky.

KRÁL PENTAKLŮ S CÍSAŘEM

Tito dva vám říkají, že se musíte zůstat pevní, abyste mohli překonat těžké časy, které vás čekají. Konečný výsledek je pozitivní.