Sedm holí

Chránit si své pozice

Sedm holí znamená stát si za tím, v co věříte, a nezakolísat v těchto přesvědčeních. Když vás ostatní dostanou do pozice, kdy můžete argumentovat, chopte se příležitosti.

Jste zapálení pro svou morálku a touhy a nebojíte se je bránit. Nezabýváte se tím, že byste někoho urazili, ani si neděláte starosti s tím, co by si o vás ostatní mohli myslet.

Ve výkladu tarotu vysílá Sedmička holí jasné poselství: nedovolte nikomu kompromitovat své myšlenky a názory, abyste ostatním udělali pohodlí nebo se vyhnuli hádce. Tato karta Malé Arkány vás vybízí, abyste stáli sebevědomě za svým a bránili se.

VzpřímenýPřesvědčený, odhodlaný, vzdorovitý
ObrácenéVyčerpání, kompromis, týmová práce, harmonie, řešení
Ano nebo neAno
Numerologie7
Živeloheň
Planetaslunce
Znamení zvěrokruhuLev

Staré pořekadlo, ‚jen silní přežijí‘, dobře reprezentuje tato karta . Pokud tato karta představuje vaši minulost, přítomnost nebo budoucnost, budete vyzváni, abyste uplatnili svou vůli a postavili se za to, v co věříte.

Prosadit se, jít si za tím, co chcete, a vzdorovat tlaku, to vše bude vyžadováno. Naštěstí máte vše, co je potřeba k tomu, aby se to stalo. 

Vzpřímená Sedmička holí naznačuje, že je čas postavit se na nohy a zaujmout pevnou pozici. Pokud tak učiníte, přinese to úspěch i zvýšení sebevědomí.

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY

Ve většině výkladů o penězích, kariéře, vzdělání a podnikání vysílá Sedm holí strohý vzkaz – chraňte, co máte. Ať se nám to líbí nebo ne, vždy existují lidé a vnější situace, které mají moc negativně ovlivnit naše životy. 

Možnosti jsou nekonečné, ale mezi každodenní situace patří kolegové, kteří se vás snaží srazit z kariérního žebříčku, investiční partneři nebo prodejci, kteří se pokoušejí získat velké peníze na vaše náklady.

Sedmička hůlek také dokáže předvídat krádež identity a potřebu být více proaktivní a defenzivní, pokud jde o vaše finance. 

Pokud budete požádáni, abyste se zapojili do něčeho, co vám nepřipadá správné, nebojte se říci ne! Postavte se za to, co považujete za morálně správné. Vaše pozice není slabá a měli byste se snažit, aby to tak zůstalo. 

Pokud jde o finance, karta vás vyzývá, abyste chránili bohatství, které máte. Pokud jde o peníze, nyní je čas abyste investovali dlouhodobě. Musíte vždy myslet na svou budoucnost.

V současnosti můžete být úspěšní a bohatí, ale nikdy nevíte, co přinese budoucnost. Pokud se na to pečlivě připravíte, můžete chránit sebe a svou rodinu před finančním krachem. 

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ 

Existují dva hlavní způsoby, které Sedm holí představuje ve vztahovém výkladu, a oba mají co do činění s emocionálními bariérami.

Pokud jste single nebo s někým chodíte, ale bojíte se plně se oddat, položte si následující otázku: co mě drží zpátky?

I když je důležité abyste se drželi svých přesvědčení, přílišná rigidita nám může zabránit v lásce a vztazích, o kterých jsme vždy snili. Pokud můžete dát někomu šanci, aniž byste obětovali to, kým jste, běžte do toho. 

Máte pocit, že váš partner nerespektuje vaše přání? Jsou ve vašem vztahu věci, které opravdu chcete změnit? Stůjte si za svým! Ačkoli je konflikt v manželství zřídkakdy žádoucí, může být občas nezbytný. Tato karta upozorňuje na potřebu zavedení a udržování zdravých hranic ve vztahu.

Totéž lze říci o vztazích s rodinou a přáteli. Cítíte silnou potřebu k něčemu zaujmout své stanovisko? Existuje způsob, jak nad situací zvítězite, aniž byste byli příliš agresivní? Pokud ano, zaujměte svou pozici.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

V oblasti zdraví vysílá tato karta důležitou zprávu: chraňte své duševní a fyzické zdraví. Pokud existují části vašeho životního stylu, které nejsou prospěšné pro váš celkový úspěch, vyškrtněte je. Totéž platí pro toxické lidi – odstřihněte je. 

Život je příliš krátký na to, abyste obětovali své vlastní štěstí a blaho pro někoho, kdo není odhodlán vidět vás jako své nejlepší já. Jakkoli může být těžké toho dosáhnout, musíme se ujistit, že každá část naší existence nás posiluje a buduje, nikoli rozbíjí. 

SEDM HOLÍ OBRÁCENÝCH

Je tenká hranice mezi stát se za tím, v co věříme, a bojem v prohrané bitvě. Někdy účel nesvětí prostředky.

Podívejte se na klady a zápory. Jste unavení psychicky, fyzicky nebo emocionálně? Vedlo znovu a znovu násilné vyjadřování k vyhoření?

Pokud zjistíte, že ztrácíte kontrolu, hledejte kompromis. Pokud žádný není, naplánujte si cestu ven. Možná je čas přijmout to, co je. I když je to dočasná porážka, možná budete muset ustoupit a kapitulovat.

ANO NEBO NE 

Ano, pokud jste ochotni stát si pevně za svým. To může znamenat, že mezitím budete muset snášet bolest, odpor a soudy od ostatních.

Tyto krátkodobé nepříjemnosti se však budou zdát jako nic, když je na konci dlouhodobý úspěch. Buďte si jisti tím, co chcete, a určitě to dostanete. Bránou k úspěchu vám bude vaše odvaha.

SEDMIČKA HOLÍ A ASTROLOGIE

Sedmička holí je spojena se znamením zvěrokruhu Lvem. Hlavní charakteristiky tohoto znamení jsou temperament, kreativita, okázalost a vášnivost. Lvi milují život a žijí jej naplno.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

Karta Sedm holí slouží k tomu, abyste se postavili tomu, v co věříte. Také v kombinaci s jinými kartami tento význam neztrácí. 

SEDMIČKA Holí A CÍSAŘ NEBO SÍLA 

Ve spojení s Císařem nebo Silou bude opozice, které budete čelit, mocná. Císař vyžaduje abyste se drželi pevně.

Se Sílou vás Sedmička hůlek vyzývá, abyste se postavili za ty, kteří se nemohou bránit, jako jsou děti nebo zvířata. Existuje způsob, jak využít svou osobní sílu k pomoci druhým?  

SEDM HOLÍ A VELEKNĚŽKA

Když se vedle této karty objeví Velekněžka, možná bude nutné přitvrdit. Být příliš pasivní nebo se držet zpátky vás nepostaví do pozice vítěze. Připravte se převzít vládu a kontrolu nad nastálou situací. 

SEDMIČKA HOLÍ A PĚTKA MEČŮ

Pět mečů naznačuje, že jste obklopení nepřáteli. I když konflikt nemusí být vaší vinou, odolejte myšlenkám typu: „Všichni jsou proti mně“. Tato mentalita vás pouze zdrží a zabrání vám přijít s plánem, jak překonat své problémy. 

SEDMIČKA HOLÍ A DVOJKA MEČŮ

Vyhýbáte se těžkým rozhodnutím? Pokud ano, už toho moc neuděláte. Tato kombinace naznačuje, že nadešel čas učinit volbu a pevně si za ní stát. Oddalováním rozhodnutí jen prodlužujete nevyhnutelné. 

SEDMIČKA HOLÍ A KRÁLOVNA PENTAKLŮ

Kombinace s Královnou pentaklů vám říká, že rodina musí být na prvním místě. Chraňte svůj domov a všechny, které máte rádi. Zbavte sebe a své okolí všeho toxického. Totéž platí pro věci, které vám již neslouží.

SEDMIČKA HOLÍ A KOLO ŠTĚSTÍ

Když se při čtení objeví kombinace s Kolem štěstí, je to připomínka, abychom chránili své dlouhodobé bohatství.

Spořicí účet nebo investiční účet, který máte, může být v ohrožení. V tuto chvíli buďte opatrní při půjčování jakýchkoli peněz.

Osoba, která k vám přichází pro pomoc, může mít postranní úmysly a v důsledku toho negativně ovlivní vaši budoucnost. 

SEDMIČKA HOLÍ A OSMIČKA POHÁRŮ

Když se objeví vedle sebe, znamená to zbavení se stresu. Jakékoli situace, které ve svém životě máte a které vám způsobují úzkost, nechte odejít.

Někdy se to snadněji řekne, než udělá, ale pro budoucnost je to nezbytné. Nejlepším pravidlem pro šťastný a harmonický život je abyste chránili svůj vnitřní klid tím, že odstraníte věci, které vás stresují. 

SEDM HOLÍ A TŘI POHÁRY 

Toto duo vám přišlo připomenout, jak je důležité trávit čas o samotě. Pokud jste společenský člověk, je snadné se ztratit v každodenní interakci se svými přáteli nebo sociálním kruhem.

Nyní je čas abyste udělali krok zpět od interakce a strávili nějaký čas o samotě. Vztahy, které máte, budou vzkvétat, když si uděláte čas na dobití baterií. 

SEDMIČKA HOLÍ A PENTAKLOVÉ ESO 

Pokud se Sedmička holí a Pentaklové eso objeví ve výkladu, můžete očekávat zvýšenou odpovědnost v práci. Tyto povinnosti mohou být spojeny s povýšením nebo změnou náplně,nebo to může být tak jednoduché jako učení a převzetí nového úkolu.

Díky novým dovednostem, které se naučíte, budete ve své kariéře cennější a budete také sebejistější. Přijměte změny a dejte do studia vše, co můžete. Karty nám říkají, že pokud to uděláte, budete úspěšní.