Tarotová karta Velekněz

Tarotová karta Velekněz

Tarotová karta Velekněz slouží jako mužský protějšek Velekněžky a je číslem pět karet Velké arkány v tarotovém balíčku.

Velekněz je symbolem tradičních hodnot a prokazuje hluboký význam spirituality a náboženství v životě.

VzpřímenýDuchovní moudrost, tradice, konformita, morálka, etika
ObrácenýVzpoura, podvratnost, svoboda, osobní přesvědčení
Ano nebo neNeutrální

Tarotová karta Velekněz se také nazývá Učitel moudrosti. 

Když je karta při výkladu vzpřímená radí vám, abyste dodržovali stávající konvence, pravidla nebo dobře zavedený postup.

Doporučuje vám, abyste zachovali konvenční hranice a standardní metody. Spíše než vynalézání a porušování norem se seznámíte s určitými tradicemi, přesvědčeními a systémy, které existují již poměrně dlouhou dobu.

Tarotová karta Velekněz ztělesňuje obvyklý soubor duchovních přesvědčení a často poukazuje na náboženství a další formální ideologie. Tato karta tedy navrhuje, abyste se naučili nezbytné hodnoty z důvěryhodného zdroje, jako je mentor nebo duchovní poradce.

Co můžete udělat, je požádat o vedení a spolupracovat s učitelem, mentorem nebo vůdcem, aby vás učil o duchovních hodnotách a přesvědčeních dobře promyšleným způsobem. Mohou vám dát moudrost a radu. Tito lidé mohou být odborníky, kteří vám pomohou probudit se a rozvíjet vaše základní hodnoty.

Může být také znamením, že potřebujete znovu obnovit rodinné zvyky, které jsou opomíjeny – namísto inovací a bourání starých způsobů.

Máte pocit, že vám chybí rituály a tradice? 

Vybudujte si pravidelnou praxi nebo zvyk, jako je každodenní modlitba nebo vyjádření vděčnosti před jídlem. Zvažte objevení svého duchovního nebo náboženského dědictví. Obklopte se lidmi, kteří vám pomohou vrátit se k tomu, co jste se naučili.

LÁSKA A VZTAHY

Tarotová karta Velekněz znamená plné nasazení, proto je v milostném kontextu velmi dobrým znamením. Je spojena s tradičními a pevnými vztahy a naznačuje, že vy a váš partner jste v podstatě ve všem na stejné vlně. Toto není jen normální vztah, ale téměř posvátný.

Pokud jste svobodní, karta naznačuje, že vás někdo z vašeho blízkého kruhu sleduje! Může to být přítel, o kterého jste se nějakou dobu zajímali, ale zdálo se, že jste mimo dosah. Připravte se na to, že se jedno z vašich přátelství promění ve vztah plný romantiky a věrnosti!

Pokud budujete vztahy , radou Velekněze je informovat ostatní o svém původu a rodinných tradicích. Jaké jsou vaše hodnoty a co je pro vás důležité?

Tím, že budete zranitelní a upřímní, získáte respekt ostatních! I když jsou z úplně jiného prostředí nebo nesouhlasí s vašimi hodnotami.

ZDRAVÍ A SPIRITUALITA

Máte zdravotní problémy nebo cítíte, že se blíží nějaká nemoc? Jako symbol existujících konvencí a dobře zavedených postupů vám Velekněz říká, abyste navštívili svého lékaře a řídili se jeho radami. Nesnažte se najít řešení online, místo toho jen naslouchejte moudrosti profesionála.

Velekněz je symbolem tradičních hodnot a prokazuje hluboký význam spirituality a náboženství v životě.

Pokud se tedy tarotová karta Velekněz objeví v duchovním kontextu, je to znamení, že byste měli do svých duchovních praktik zahrnout některé tradiční hodnoty nebo typ náboženství. Berte to jako pozvání k návštěvě kostela, mešity nebo chrámu.

PENÍZE A KARIÉRA

V kontextu kariéry Velekněz naznačuje, že k vám přicházejí nové věci. Může to být ve formě povýšení, přesunu do jiného oddělení nebo změnou společnosti. Při práci se spoustou nových kolegů bude jeden z nich působit jako mentor.

Tato osoba vás provede hodnotami a tradicemi společnosti a poskytne vám interní informace.

Velekněz vám radí, abyste byli velmi konzervativní. Opravdu potřebuješ ten nový pár bot? Funguje vaše stará televize stále, a pokud ano, proč byste si měli kupovat novou?

Tato karta vám říká, abyste si dvakrát rozmysleli, jak utratit své peníze. Zkuste si odložit nějaké peníze stranou na dny, kdy je opravdu potřebujete. Toho rozhodně nebudete litovat!

OBRÁCENÝ VÝZNAM

Když se ve výkladu objeví obrácený , symbolizuje otevřenost a svobodu.

Může to také naznačovat, že cítíte touhu porušovat stávající pravidla. Nebo že zažíváte omezení z příliš mnoha struktur a zavedených přesvědčení.

V důsledku toho máte pocit, že jste ztratili svou vlastní kontrolu a flexibilitu v mnoha aspektech svého života. Chcete prozkoumat minulost nad rámec toho, co již znáte a co vás učili po mnoho let.

Nutí vás to zpochybňovat věci, abyste zajistili pravdivost a morálku svých činů a přesvědčení. I když mohou existovat lidé, kteří nebudou rozumět vaší vůli udělat nějaké změny, je to potřeba.

Karta naznačuje, že již nepotřebujete schválení externích zdrojů a že jste svým vlastním učitelem. Nyní je čas na to, abyste důvěřovali své vnitřní síle a viděli věci z jiné perspektivy.

Možná budete mít konflikty s úřady, odborníky nebo existujícími zdroji, když začnete hledat své vlastní odpovědi. To je zpočátku děsivé, ale nebojte se! Je přirozené že cítíte strach když vybočíte z normy a zavedených představ.

Máte chuť zpochybňovat staré myšlenky a tradice, které jste se naučili? Jsou určitá přesvědčení, struktury a systémy v rozporu s tím, co chcete dělat a čemu věříte?

Pravděpodobně je nyní čas abyste naslouchali sami sobě. Naučte se důvěřovat svým instinktům a osvoboďte se od starých způsobů.

ANO NEBO NE

Velekněz je symbolem duchovní moudrosti a existujících konvencí. Při výkladu Ano nebo Ne je tarotová karta neutrální a říká vám, abyste vyhledali radu od mentora, duchovního poradce nebo někoho jiného, ​​komu důvěřujete.

KOMBINACE KARET

Duchovní praktiky, svatba a psychologický průlom. Také v kombinaci s jinými kartami představuje tradice, konformitu a etiku.

VELEKNĚZ A SPRAVEDLNOST

Spravedlnost často představuje právní záležitosti, a když je spojena s tarotovou kartou Velekněz, tento význam je zesílen. Nejste v současné době v právní bitvě? Jedna by se mohla rýsovat.

Proto vám tato kombinace říká, abyste postupovali opatrně, pokud jde o záležitosti zákona nebo nařízení. Chcete urovnat spor? Tato kombinace naznačuje, že se najde řešení, které bude spravedlivé pro všechny strany. 

VELEKNĚZ A MILENCI

Slyšíte zvonit svatební zvony? Karta jen naznačuje jednu jistou věc: svatba se blíží! Jste připraveni k úplnému odevzdání? Pokud ano, tato svatba může být dokonce vaše.

VELEKNĚZ A MĚSÍC

Velekněz spolu s Měsícem symbolizuje psychologický průlom a analýzu. Podstupujete v současné době terapii?

Tato kombinace vám říká, že léčba změní váš život! Získáte hlubší porozumění svému nitru a starým emocím. Tato nově získaná moudrost vám pomůže vyřešit probíhající problém.

VELEKNĚZ A OSM PENTAKLŮ

Osmička pentaklů je obvykle karta zaměřená na práci, ale ne ve spojení s tarotovou kartou Velekněz. Namísto zaměření na konečný cíl tato kombinace vede k tomu, aby vzdělání a duchovní praxe byly prioritou.