Velká arkána

Velká arkána se skládá z 22 karet, které představují životní lekce, karmické vlivy a velká archetypální témata, která ovlivňují váš život a cestu vaší duše k osvícení.

Slovo Arcana je množné číslo Arcanum, což znamená hluboké tajemství. Alchymisté středověku považovali arkánum za tajemství přírody. Proto tarotové karty představují soubor tajemství, která jsou základem našeho vesmíru.

Karty Velké arkány jsou často považovány za nejdůležitější karty balíčku. Nepatří do žádné ze čtyř barev tarotu: hole, pentakly, poháry a meče.

Pokud umístíte karty Velké arkány v číselném pořadí od 0 (blázen) do 21 (svět), tvoří symbolický příběh. Tento příběh je také známý jako Bláznova cesta. Blázen je hlavní postavou Velké Arkány a prochází každou kartou. Cestou poznává nové učitele a učí se nové životní lekce. Nakonec Blázen dokončí svou cestu u karty Svět.

Bláznova cesta zobrazuje a vysvětluje naši individuální cestu seberozvoje vedoucí od nejranějšího uvědomění (karta Blázen) k integraci a naplnění (karta Svět). Můžete se na to dívat jako na obecnou životní cestu, nebo ji použít ke zkoumání určité oblasti/období vašeho života.

Velká arkána ve výkladu

Tarotové karty Velké arkány se neobtěžují každodenními událostmi a lidmi, které denně potkáváte. Objevují se, když se stane něco mimořádného, ​​něco důležitého a příležitost pro lekci, která změní život. Proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost tomu, když se ve vašem výkladu objeví karta Velké arkány, protože naznačuje velká témata a lekce.

Kartě Velké arkány je při výkladu tarotu vždy přikládána zvláštní váha a často nastaví téma pro celý výklad tarotu. Ostatní karty se budou týkat toho základního významu karty Velké Arkány. Když se výklad tarotu skládá převážně z karet Velké Arkány, zažíváte události, které mění život a budou mít dlouhodobé účinky.