Tarotová karta Vůz

Tarotová karta Vůz

Vítěz

Tarotová karta Vůz s číslem sedm se objevuje, když se člověk odhodlá vyhrát nebo uspět za každou cenu.

Jste připraveni ovládnout své emoce a převzít vládu, pokud jde o váš vlastní život? 

Další názvy pro Vůz jsou Centurion nebo Vítězství.

Protože to znamená sílu vůle, triumf a směr, který se přiklání k pozitivitě, často dostanete tarotovou kartu Vůz při čtení, když vaši průvodci chtějí, abyste soustředili svou energii na určitou cestu nebo účel.

VzpřímenýSměr, kontrola, síla vůle, odhodlání, úspěch, akce
ObrácenýNedostatek kontroly, opozice, nedostatek směru, sebekázeň
Ano nebo neAno
Numerologie7
ŽivelVoda
PlanetaMěsíc
Znamení zvěrokruhuRak

Když se tarotová karta Vůz objeví ve výkladu tarotu, říká vám, že nyní je čas získat to, co chcete. Berte tuto kartu jako znamení povzbuzení.

Překonávání výzev

Tarotová karta Vůz je o překonávání překážek a dosažení svého cíle prostřednictvím odhodlání, soustředění a síly vůle. Budete se cítit motivovaní, ambiciózní a pod kontrolou.

To vám pomůže uvést stagnující situaci znovu do pohybu a překonat všechny výzvy, které vám mohou stát v cestě.

Stačí se soustředit a věřit ve své vlastní schopnosti a dosáhnete svého cíle. Vozataj vám řekne, že na vás čeká triumf a že máte plnou kontrolu nad jeho uskutečněním.

Ať už jde o kariéru, peníze, lásku nebo jinou oblast, můžete dosáhnout svého cíle prostřednictvím vášnivého pronásledování. Neměli byste být pasivní, ale musíte jednat.

Důležitá je akce

To může znamenat, že musíte soutěžit s ostatními nebo že se ocitnete v situaci, která vám připadá jako bitva. Něco vás táhne opačnými směry nebo máte pocit, že se testuje vaše síla a sebevědomí.

V těchto situacích vás vůz vyzývá, abyste byli sebevědomí a čerpali ze své vůle. Buďte odvážní při projevování svých tužeb a stanovování hranic.

To vám umožní odolat útrapám a být silní a mít vše pod kontrolou.

Konečně, a ve velmi doslovném smyslu, Vůz může naznačovat cestu, zejména jízdu nebo výlet.

VŮZ SE OBRÁTIL

Obrácená tarotová karta Vůz může znamenat selhání, porážku a nedostatek kontroly. Když se ve vašem čtení objeví Vůz vzhůru nohama, může to být znamením, že jste ztratili odhodlání a ochotu.

Necháváte překážky a výzvy, aby vám překážely a bránily vám v dosažení vašeho cíle? Ztratil jsi chuť jít dál?

Pokud ano, obrácený vůz vám poradí, abyste se na chvíli zastavili. Zamyslete se především nad tím, proč jste chtěli dosáhnout svého cíle.

Zeptejte se sami sebe, zda to chcete vzdát, jakmile půjde do tuhého? Nebo jste schopni dodržet svůj závazek?

Vůz obrácený může také sloužit jako znamení, že vám chybí motivace, směr nebo soustředění nebo že jste příliš posedlí věcmi, kterých chcete dosáhnout.

Zatímco tarotová karta Vzpřímený vůz vám říká, že můžete dosáhnout svých cílů, pokud k tomu budete mít odvahu, obrácený vůz vám říká, že někdy touha mít vše pod kontrolou není vždy řešením.

Může naznačovat, že přijdou věci, které nemůžete změnit, a říká vám, abyste povolili sevření a nechali věcem volný průběh.

A konečně, obrácená tarotová karta Vúz může být znamením, že jste ztratili směr a kontrolu nad svým životem. Čelíte situaci, kdy existuje mnoho protichůdných sil a vyhýbáte se rozhodování?

Pokud ano, karta vám řekne, abyste se na chvíli zastavili a zamysleli se nad svými hodnotami a přesvědčením. Pomohou vám učinit rozhodnutí, kterým jste se vyhýbali, což vám dodá sebevědomí a sebeúctu.

Buďte odvážní a proaktivní a připomeňte si, že stále ztělesňujete silné vlastnosti statečného Vozataje.

Jste pilotem svého vlastního letadla a jste jediný, kdo může určovat svou vlastní budoucnost. Úspěch pochází z akce, ne z vyhýbání se činům.

PRÁCE A KARIÉRA

Tarotová karta Vůz má několik poselství, pokud jde o fyzický svět – a konkrétnější peníze a vaši kariéru – jedním z nich je, že byste se měli soustředit na konečný cíl (větší obrázek) místo toho, abyste zabředli do životních vzestupů a pádů.

Pokud pracujete na získání titulu/certifikace, snažíte se o povýšení nebo hledáte práci v naději, že získáte lepší pozici, zdokonalte se ve svém cíli.

Když zaměříte veškerou svou energii na pozitivní cíl, bude méně pravděpodobné, že budete posedlí tím negativním.

To vám umožní pracovat se zákonem přitažlivosti a přinést věci, které chcete, včetně peněz a celkově lepšího finančního výhledu.

  • Soustřeďte se na svůj konečný cíl
  • Buď pozitivní
  • Pracujte se zákonem přitažlivosti

LÁSKA A VZTAHY

Tarotová karta Vůz není ve skutečnosti pozitivní kartou v milostném výkladu ani když je spárována s kartami Milenci nebo pohárů, protože může představovat problémy s kontrolou nebo být pod tlakem, aby se ve vztazích přizpůsobili.

Představuje také hloupé hádky, soutěživost a také žárlivost mezi partnery. Pokud se to ve vašich vztazích aktuálně děje, budete muset zaujmout stanovisko.

Pokud existuje způsob, jak komunikovat a překonat své problémy, měli byste to udělat. Nikdy byste však neměli dovolit, aby vás někdo přecházel nebo s vámi špatně zacházel.

Pokud jste nezadaní nebo se snažíte vyléčit ze zraněného vztahu, tarotová karta Vůz v kontextu lásky často představuje typ péče o sebe a lásky, které by měly vládnout našim životům.

Existují obavy nebo negativní systémy přesvědčení, které způsobují, že cítíte odpojení od lásky, kterou si přejete a kterou si zasloužíte?

Když zjistíte, jaké jsou tyto překážky, můžete se posunout vpřed na cestu, která povede ke splnění všech vašich tužeb, včetně těch romantické povahy.

  • Ve vztazích: zaujměte postoj
  • Komunikujte a překonávejte své problémy
  • Procvičujte si péči o sebe
  • Zjistěte, jestli vám něco brání v lásce

VÝZNAM A SPIRITUALITA

Když se Vůz přiblíží, hodnoty zdraví i spirituality naberou pozitivní obrat. Hlavním poselstvím obou je, že do budoucna musíte převzít kontrolu a zajistit, aby se věci staly.

V dávných dobách byl vozataj bojovník, který byl statečný a odvážný, když pochodoval do bitvy.

Měly byste přijmout stejný postoj, když pracujete na fyzické, emocionální nebo duchovní pohodě. Jste váš největší šampión!

  • Převzít kontrolu
  • Buďte odvážní a stateční

ANO NEBO NE

Silná energie je vždy přítomna, když je ve výkladu Vůz. Pokud chcete odpověď ano nebo ne a vytáhnete tarotovou kartu Vůz, odpověď je ano – s jediným požadavkem. Když se pohnete vpřed, musíte to udělat rozhodně a se vším svým úsilím.

Jít tam a zpět povede pouze k selhání. Měli byste dát vše co máte, aby byl tento vztah, investice nebo podnik úspěšný. Přijměte svého vnitřního vozataje!

NUMEROLOGIE

Tarotová karta Vůz souvisí s číslem sedm. Sedmička v nás probouzí touhu. Říká vám, že v tomto životě je něco víc, a láká vás jít za cílem.

Sedmička je také řada stagnace a introspekce. Vůz se ptá: „Co musím změnit, než se budu moci pohnout vpřed?“. Jakým směrem by se měl vydat?

Proto, než se vydáte za svými sny, nejprve si udělejte čas, abyste se odvážili hluboko do svého podvědomí a pokuste se spojit se svým vyšším já.

Sedmička je  známá také jako šťastné číslo a v některých náboženstvích je spojována s pozitivními mystickými zážitky.

ASTROLOGIE

Tarotová karta Vůz je spojena s Rakem, kterému vládne Měsíc. 

Voda je prvek, který souvisí se znamením Raka a Měsícem.

KOMBINACE

Věž, Mág, Měsíc a Šestka holí mají zvláště silné významy, když jsou spojeny s číslem VII (sedm). Jejich poselství jsou uvedena níže.

VŮZ A VĚŽ

Tohle prostě „neobkecáme“. Když se tyto dvě karty objeví společně, porážka nebo selhání je na obzoru.

To může být trochu depresivní, zvláště pokud jste doufali v pozitivní zprávy ve svém výkladu (kdo ne, že?). Ale pravdou je, že všechny zkušenosti slouží k tomu, aby nás něco naučily.

Pokořující zkušenost, kterou jste právě prošli (nebo jí brzy budete čelit), slouží svému účelu. Co vás to může naučit?

VŮZ A MÁG

Dvě karty Velké arkány, Vůz a Mág přinášejí zvláštní zprávu: Dokážete vše, jen to musíte opravdu chtít.

To znamená, že to, co se stane dál, zcela závisí na vás a vaší síle vůle. Jistě, ve vašem životě jsou chvíle, kdy se věci budou zdát mimo kontrolu a závislé na osudu, ale tohle není jedna z nich.

Tím, že se soustředíte na věci, po kterých opravdu toužíte, a zaměříte veškerou svou energii tímto směrem, dokážete vše, co chcete.

VŮZ A ŠESTKA HOLÍ

Sebevědomí je klíčové, když se objeví tarotová karta Vůz a Šest holí. Jste přímo na pokraji dosažení opravdu úžasných věcí, ale abyste došli až na konec, budete muset dostat svůj systém víry pod kontrolu.

Nepodléhejte poraženeckým myšlenkám. Pokrok je blízko, jen musíte přijmout své schopnosti a vkročit do příští sezóny sebevědomě.

VŮZ A MĚSÍC

Vůz je tarotová karta sebeovládání. V kombinaci s Měsícem představuje potřebu více ovládat své emoce.

Byly nedávná rozhodnutí a činy poháněny pocity, jako je strach, hněv nebo úzkost?

Pokud ano, tarotové karty Měsíc a Vůz chtějí, abyste pracovali na řešení silných emocí způsobem, který je zdravý. To může zahrnovat pojmenování svých emocí, jejich přijetí a práci s nimi.

Pokud to není něco, co momentálně řešíte, dávejte si pozor na budoucí situace, ve kterých budete muset ‚zachovat chladnou hlavu‘.