Tarotová karta Císař

Tarotová karta Císař

Tarotová karta Císař je archetypem otce tarotového balíčku a číslo čtyři karet Velké arkány.

Karta představuje nejvyšší vedení a symbolizuje moc, sílu a úspěch. Často předpovídá, že dosáhnete úrovně statusu.

To se však neděje jen tak. Císař vám říká, abyste byli silní, pracovití, stateční a převzali velení. Pokud to uděláte, úspěch v podnikání a bohatství budou následovat. Vaše tvrdá práce se jistě vyplatí!

VzpřímenýAutorita, struktura, otcovská postava
obrácenýPřílišná kontrola, rigidita, dominance
Ano nebo neAno
Numerologie4
Živeloheň
PlanetaMars
Znamení zvěrokruhuBeran

VÝZNAM TAROTOVÉ KARTY CÍSAŘE

Jako protějšek císařovny, císař znamená manžela, který je stálý a důvěryhodný. Je sebevědomý, ovládá své emoce a je příkladem mužské energie.

Je to otcovská postava v životě, která přináší strukturu a bezpečnost, vytváří pravidla a systémy a zprostředkovává znalosti.

Jako vládce vede pevnou rukou a vyžaduje respekt a autoritu. S pečlivým plánováním, vysoce organizovaným přístupem a vytrvalostí může Císař překonat jakýkoli problém, který na něj narazí.

Když se ve výkladu objeví tarotová karta Císař vzpřímená, znamená to, že máte nebo se chystáte dosáhnout nové úrovně mistrovství, obvykle ve své práci.

Ostatní vás budou vnímat jako odborníka ve svém oboru a poznají vaše nápady a názory na odborné záležitosti.

Existuje dokonce možnost, že se dostanete do nějaké skutečné moci, budete vykonávat autoritu nad podřízenými nebo že se stanete myšlenkovým vůdcem ve svém podnikání. V této situaci povedete pevnou, ale spravedlivou rukou, stejně jako císař.

Tato nová úroveň mistrovství se jen tak nestane. Musíte sledovat své cíle podobně jako císař, strukturovaně, strategicky a s velkou vytrvalostí.

Tarotová karta Císař, jakožto otcovská postava tarotového balíčku, může také naznačovat, že přebíráte tuto otcovskou roli. Možná se staráte o svou rodinu a své blízké. Poskytujete stabilitu a bezpečí.

CÍSAŘ SE OBRÁTIL

Když je císař ve výkladu tarotu obrácen, znamená to negativní přítomnost ve vašem osobním nebo profesním životě.

Tato osoba zneužívá své autoritativní pravomoci nad vámi, aby vás ovládala. Vzpomeňte si na tvrdohlavou postavu, jako je váš otec nebo váš šéf nebo silný partner, který vás prostě nenechá být.

Primárním cílem této osoby je získat a udržet kontrolu v každé situaci. Ve své současné situaci se můžete cítit bezmocní nebo slabí a je pro vás těžké najít řešení.

Kvůli těmto pocitům se může stát, že jste se nevědomky stali hrubými vůči svému okolí a lidé vás mohou považovat za nejistého člověka, který potřebuje moc a kontrolu. Proto se musíte zamyslet nad tím, jakou roli ve vašem současném životě hraje moc.

Ovládáte své blízké tak, že se cítí bezmocní? Rozdáváte veškerou svou osobní sílu tím, že potěšíte svého šéfa nebo partnera?

Pokud je to tak, pokuste se najít řešení, ve kterém je moc rovnoměrně rozdělena, abyste nemuseli brát moc od ostatních nebo rozdávat svou.

Císařova tarotová karta v obrácené poloze může také naznačovat nedostatek disciplíny při plnění úkolu. Pokud se snažíte vidět nějaké skutečné výsledky musíte být disciplinovaní, vytvořte proveditelný plán a tvrdě pracujte.

Může se také stát, že obrácená tarotová karta Císař vás žádá, abyste dělali nekonvenční věci nebo dělali rozhodnutí, která by vám umožnila překonat vaši současnou situaci.

Opravdu vás začínají obtěžovat omezení, která vám práce ukládá? Už jste skončili s plněním rozkazů od dominantního šéfa?

Možná je čas na změnu. Přejděte do menší společnosti nebo začněte pracovat pro svou vlastní a osvoboďte se!

KARIÉRA A PRÁCE

Ve výkladu o kariéře je Císař rozhodně jednou z nejžádanějších karet.

To naznačuje, že víte, co chcete vytvořit, a organizujete lidi kolem sebe, abyste dosáhli svého cíle.

Karta vám říká, abyste byli silní, pracovití, stateční a ujali se velení. Pokud to uděláte, úspěch v podnikání a bohatství budou následovat.

Vaše tvrdá práce se vám jistě vyplatí v podobě povýšení, zvýšení platu nebo nových obchodních příležitostí.

  • Chystáte se dosáhnout nové úrovně mistrovství nebo dokončit projekt
  • Používejte strukturovaný přístup, tvrdě pracujte a ujměte se velení
  • Úspěch je na obzoru

LÁSKA A VZTAHY

Pokud jste singl, buďte připraveni se brzy zamilovat, pokud se tato karta objeví! Tarotová karta Císař ve výkladu lásky a vztahu znamená akci, závazek a stabilitu.

Císař, známý svou autoritou a otcovskou povahou, často naznačuje romantický vztah se starší osobou, která vás bude zaplavovat láskou, pozorností a podporou.

Pokud jste již ve vztahu, tarotová karta Císař je dobrým znamením, protože znamená monogamii a dlouhodobé vztahy. Říká vám, že váš partner je s vámi dlouhodobě a váš vztah bude stabilní.

Prožíváte ve vztahu těžké časy? Pokud je tomu tak, tato karta vám říká, že se situace brzy zlepší.

  • Buďte připraveni se brzy zamilovat, pokud jste single
  • Pokud jste ve vztahu, císař předpovídá dlouhodobý vztah
  • Vztahové problémy brzy skončí nebo se zlepší

ZDRAVÍ A SPIRITUALITA

Pokud se tarotová karta Císař objeví ve vztahu ke zdravotním záležitostem, často to naznačuje, že jste na sebe příliš tvrdí.

Možná pracujete více, než potřebujete, nebo dodržujete velmi přísný fitness režim? Pokud ano, starý moudrý císař vám radí, abyste trochu zpomalili a byli na sebe laskaví.

Tlačit se nad limity vám ne vždy pomůže dosáhnout pokroku. Musíte si odpočinout, abyste mohli růst!

Odpočiňte si a dopřejte si teplou koupel nebo dokonce masáž. To vám pomůže k rychlé revitalizaci!

Když trpíte nemocí nebo zraněním, tarotová karta Císař vám říká, abyste naslouchali svému tělu. Místo ignorování signálů které vám vaše tělo vysílá, odpočívejte nebo dokonce vyhledejte lékařskou pomoc od lékaře.

V duchovním kontextu může být císař znamením, že jste se příliš soustředili na fyzické a materiální části svého života. Snažte se neztrácet ze zřetele své duchovní já a udělejte si čas na naslouchání také svému nitru.

  • Nebuď na sebe moc tvrdý
  • Zpomalte a ukažte trochu sebelásky
  • Poslouchejte své tělo

ANO NEBO NE 

Tarotová karta Císař je o převzetí moci, vytváření struktur, aby věci fungovaly, a o pevných hranicích a integritě.

Proto je Císař ve výkladu ano nebo ne většinou ano, zvláště pokud jde o peníze, kariéru, práci a otázky týkající se vztahů.

NUMEROLOGIE

Tarotová karta Císař je spojena s číslem čtyři. V numerologii je Čtyřka dalším bodem rovnováhy a stability. Čtyřka je dům. Čtyřka je stůl. 

Pevnost a spokojenost, to je také číslo čtyři.  Všechno bohatství v bance, všechno pevné a chráněné.

ASTROLOGIE

Tarotová karta Císař je ochranná, otcovská energie zvěrokruhu. Tento archetyp je o síle, odvaze, pevném postavení a autoritě.

Císař je spojován s Beranem, znamením iniciativy, ambicí, moci a sebevědomí. Beranovi vládne Mars, válečník planet. V některých balících císař skutečně ukazuje, že je schopen bojovat, ale také být rezervovaný.

Mars a Beran jsou spojeni s elementem ohně.

KOMBINACE TAROTOVÝCH KARET CÍSAŘE

Císař jako symbol nejvyššího vedení vykonává autoritu. Také v kombinaci s dalšími kartami je dominantní postavou, která vybízí k vytrvalosti a tvrdé práci.

CÍSAŘ A SÍLA

Karta síla představuje – jak již název napovídá – sílu, vášeň, přesvědčování a sílu. V kombinaci s tvrdou prací a autoritou Císaře se síla vůle a vytrvalost v jakékoli záležitosti znásobí.

To může vést k novým obchodním příležitostem, zvláště pokud se ve čtení objeví také karta Spravedlnost nebo Mág.

CÍSAŘ A ĎÁBEL

V nejlepším případě tato kombinace znamená vášnivý vztah, který je založen pouze na fyzické přitažlivosti. Kombinace Císař – Ďábel však častěji naznačuje destruktivní a nevyrovnaný vztah, kdy autoritativní a dominantní postava zneužívá své síly.

CÍSAŘ A HVĚZDA

Velké naděje, víra a odměněná práce. To je výsledek kombinace karty optimismu a naděje s kartou, která znamená odhodlání a tvrdou práci.

Může to znamenat, že konečně dosáhnete obchodního úspěchu, o který jste tak dlouho usilovali, nebo že konečně uskutečníte slibnou konsolidaci s jiným obchodním partnerem.

CÍSAŘ A ŠESTKA PENTAKLŮ NEBO DVOJKA HOLÍ

Obě tyto dvě karty malých arkán ztělesňují vše, co znamená dávat. Pokud jsou tyto karty spojeny s Císařem, můžete očekávat dar od možného tichého partnera, andělského investora nebo charitativní organizace.

CÍSAŘ A PĚTKA HOLÍ

Tato kombinace naznačuje, že někdo zpochybňuje autoritu nebo osoby v rozhodovacích pozicích. Jsi to ty? Jste rebel, který čelí opozici? Pokud ano, musíte se rozhodnout, zda zachováte svůj postoj nebo budete spolupracovat. Co je zde v sázce? Než si vyberete, měli byste pečlivě zvážit každou cestu.

CÍSAŘ A SPRAVEDLNOST

Tarotová karta Spravedlnost často představuje právní záležitosti, a když je spojena s císařem, tento význam je zesílen. Pokud právě nejste v právní bitvě, jedna by se mohla rýsovat.

CÍSAŘ A ŠESTKA HOLÍ

Veřejná pochvala, ocenění, uznání za úspěch, potlesk za dobře odvedenou práci a poplácání po zádech – to vše jsou výsledky spojené se Šestkou holí . Často předpovídá úspěch ve velkém měřítku.

Vydrželi jste a vybojovali jste dobrý boj, nyní se připravte na odměny za své úsilí. V kombinaci s kartou Císař, předpovídající nové úrovně mistrovství, obvykle ve vaší práci, očekávejte pochvalu od svého šéfa a povýšení!