Tarotová karta Velekněžka

Tarotová karta Velekněžka

Proměnlivá cesta
světlo a stín,
všechno je milost
neobávej se.

Tarotová karta Velekněžka je druhým trumfem nebo kartou Velké arkány z tarotového balíčku. Silná, ale zajímavá karta představuje sexualitu, tajemství a obecně vyšší sílu.

Zatímco mnoho tarotových karet zahrnuje akci nebo pohyb, Velekněžka je karta nečinnosti – to znamená, že ten, kdo si ji vytáhne, by měl zvážit zda se zapojí.

Místo toho, abyste se snažili ovládat situaci, hledejte potenciál a možnosti.

Velekněžka často naznačuje, že je čas ustoupit a zamyslet se nad nastalou situací. Důvěřovat svým vnitřním instinktům, že vás tím provedou.

VzpřímeněIntuitivní, nevědomé, božské ženské
ObráceněPotlačené pocity, stažení se, ticho
Ano nebo neAno
Numerologie2
ŽivelVoda
PlanetaMěsíc
Znamení zvěrokruhuRak

Dualita

Černobílé barvy sloupů symbolizují dualitu: mužské a ženské, dobro a zlo, negativní a pozitivní. Učí, že ke vstupu do tohoto posvátného prostoru je nutné poznání a přijetí duality.

Umístění velekněžky mezi dvěma sloupy naznačuje, že působí jako prostředník mezi hlubinami reality. Symbolizuje třetí pilíř nebo cestu mezi nimi. Její přesvědčení je, že oba pilíře jsou si rovny a v obou světech je třeba se učit.

Závoj tajemství

Závoj skrývá tajemství a slouží k tomu, aby se náhodní diváci nedostali ven. Vstoupit mohou pouze zasvěcení.

Když se Velekněžka objeví ve výkladu tarotu, obvykle naznačuje čas na učení a naslouchání vaší intuici, spíše než upřednostnění vašeho intelektu a vědomé mysli.

Říká vám, abyste zpomalili a přemýšleli o tom, co jste se naučili, a abyste získali ještě více znalostí, než se rozhodnete nebo začnete jednat.

Stojíte před velkou volbou nebo dilematem? Nechte se Velekněžku, aby vás vedla na hluboko do vašeho podvědomí, a pokuste se spojit se svým vyšším já.

Při tom budou odpovědi volně plynout tak, jak budou přicházet zevnitř. Jakmile se naučíte hledat odpovědi na svá praktická dilemata ve svém vnitřním tichu, dosáhli jste ideálu Velekněžky.

Velekněžka vás také vyzývá, abyste se spojili se svou božskou ženskou stránkou. Říká vám, abyste přijali své posvátné ženství, abyste znovu uvedli své mužské a ženské energie do rovnováhy.

Vnímejte, spíše než přemýšlejte, a důvěřujte své božské ženské energii, i když se mužská energie kolem vás může zdát silnější.

Velekněžka, která je často považována za strážce brány ve starověkých chrámech, se také může objevit ve výkladu tarotu, když ve svém každodenním životě čelíte „strážcům brány“. Její rada je přestat se bát o výsledek a důvěřovat rozhodnutí strážců brány.

Mezitím použijte svou energii a čas k přemýšlení o tom, co jste se naučili, a připravte se na všechny možné výsledky. Jakmile bude výsledek jasný, budete připraveni podle něj jednat.

VELEKNĚŽKA OBRÁCENÁ

Velekněžka vám říká, abyste zpomalili a udělali si čas, abyste se znovu spojili sami se sebou. Obrácená karta může být známkou toho, že potlačujete své vlastní pocity a že je pro vás těžké naslouchat vlastní intuici.

Nastala situace, kdy jste měli pocit, že se musíte řídit svými vnitřnostmi, ale ignorovali jste to? Nebo vás možná ovlivnily názory jiných lidí, místo abyste přemýšleli o tom, co je pro vás to pravé?

Buďte opatrní, když se vás ostatní snaží ovlivnit; stůjte si pevně za svým vlastním přesvědčením. Nepotřebujete souhlas ostatních. Místo toho se řiďte svými vlastními instinkty, protože odpovědi, které hledáte, jsou uvnitř.

Ztište se a stáhněte se z vnějšího světa, abyste mohli pozorovat, co s vámi vaše vnitřní vedení nyní sdílí. Uvolněte se s vědomím, že odpovědi, které potřebujete, už v sobě máte. Vše, co potřebujete, je trochu důvěry v sebe, abyste mohli dělat to, co víte, že je nejlepší.

PRÁCE A KARIÉRA

Ačkoli tarotová karta Velekněžka není úzce spojena s bohatstvím, objevuje se při výkladu kariéry, zejména těch, které zahrnují návrat do školy nebo hledání nějakého druhu znalostí.

Co je vaší vášní? Jaké jsou vaše největší touhy? To jsou otázky k zamyšlení.

Odpověď na to, co byste měli udělat, abyste si vydělali více peněz, nesouzní s velekněžkou. To však neznamená, že nemůže poskytnout nějaké vodítko.

Jsou ve hře skryté faktory, které vám brání v postupu? Co se děje v zákulisí, co je potřeba odhalit?

Tato karta Velké Arkány vás vyzývá, abyste udělali krok zpět a podívali se na situaci jako pozorovatel. Jakou radu bys dal příteli ve své kůži?

  • Zjistěte, co vás opravdu baví
  • Absolvujte kurz nebo si o této vášni přečtěte
  • Zeptejte se sami sebe, jestli vás něco brzdí

LÁSKA A VZTAHY

Velekněžka je karta „já“ více než cokoli jiného, ​​takže se obvykle objevuje v milostných nebo společenských/přátelských výkladech, když se potřebujete více soustředit na naplnění svých vlastních tužeb a potřeb.

Pokud vás tarotová karta Velekněžka představuje ve výkladu, můžete se cítit nespokojeni s mnoha oblastmi svého života, včetně lásky. Pokud zastupuje vašeho partnera nebo přítele, pravděpodobně máte pocit, že nemůžete dosáhnout intimity, bez ohledu na to, jak moc se snažíte.

Naštěstí pro oba problémy existuje snadné řešení – přestaňte to zkoušet! Neříkáme, abyste rezignovali na život nebo na své vztahy, ale jednoduše udělejte krok zpět a nechte rozkvést to, co už je.

Ve své knize Oheň v srdci, Deepak Chopra vypráví příběh, který mu vyprávěl jeho guru. Jednalo se o mladého chlapce, který sledoval, jak se housenka mění v motýla.

Hned poté, co se housenka vysoukala z kukly, se zdálo, že zápasí s mokrými křídly. Chlapec se snažil pomoci a foukl na křídla. Výsledek? Křídlo se utrhlo a motýl ztratil schopnost létat.

Pokud se přinutíme (nebo ostatní) k tomu, abychom se zavázali nebo ‚byli spokojeni‘ dříve, než jsme (oni) připraveni, začne narůstat zášť. Je opravdu v pořádku být pasivní a trpělivý.

  • Zaměřte se na své vlastní touhy a potřeby
  • Přestaňte se snažit a udělejte krok zpět
  • Buďte pasivní a trpěliví

ZDRAVÍ A SPIRITUALITA

Pokud jste nepožádali konkrétně o výklad na zdraví nebo spiritualitu, vytažení tarotové karty Velekněžky vám napoví, abyste se zaměřili tímto směrem.

Měli jste pocit, že se něco „nepodařilo“, pokud jde o vaše tělo? Pokud ano, řiďte se svou intuicí a vyhledejte lékařskou pomoc. Protože Velekněžka může představovat hormonální problémy a problémy s plodností, stejně jako nadcházející těhotenství, je důležité její zprávy neignorovat.

Totéž platí pro emocionální tělo a duši. Zanedbávali jste svou duchovní stránku? Nebo jste možná na cestě k osobnímu osvícení.

Tato karta vás vyzývá, abyste „zůstali v kurzu“. Podívejte se na způsoby, jak zvýšit své vibrace, spojit se se svým vnitřním hlasem, zlepšit psychické schopnosti a projevit své největší touhy.

  • Zaměřte se na svou pohodu
  • Poslouchejte svou intuici
  • Hledejte způsoby, jak zvýšit své vibrace

ANO NEBO NE

Když je tarotová karta Velekněžka vytažena do výkladu „ ano nebo ne “, má jednoznačnou odpověď – „Ano, pokud je to pro větší dobro“. Záměr je velmi důležitý.

Pokud chcete konkrétní věc nebo toužíte udělat něco, co bude z dlouhodobého hlediska přínosem pro ostatní i pro vás, tato karta říká, že můžete pokračovat.

NUMEROLOGIE

Jeden nakonec přitáhne druhého, a proto máme Dva. Dvojka je rovnováha. To také symbolizuje číslo dvě – Velekněžka. Vyvažuje protiklady: intuitivní a racionální, vnitřní a vnější a skryté a odhalené.

ASTROLOGIE

Tarotová karta Velekněžka představuje intuici, jemnou energii a božskou ženskost.

V astrologii Měsíc vládne nad emocemi, nevědomím a psychickými silami. Vysoce intuitivnímu Raku vládne Měsíc. Proto může být energie Velekněžky spojena s tímto Měsíčním znamením.

Živlem spojeným se znamením zvěrokruhu Rakem a Velekněžkou je voda. Voda představuje vhledy a léčení. Vodní znamení ráda pomáhají ostatním a často se zdá, že mají vestavěný sonar pro čtení nálady.

KOMBINACE

Život měnící zkušenosti, čas na akci a konzultace se svým Vyšším Já. Při spárování s jinými kartami se může Velekněžka mírně změnit. 

VELEKNĚŽKA A MÁG

Na první pohled se tyto dvě karty zdají být velmi odlišné, nicméně obě jsou plné tajemství a magie. Mág provádí vnější změny, zatímco Velekněžka pracuje uvnitř. Když se tyto dvě síly spojí, výsledkem je zážitek, který změní život.

Pokud jste toto duo vytáhli, na obzoru je vážný životní otřes, nicméně to není nic špatného. Konečným výsledkem změn, které jsou před námi, bude život, který je mnohem lepší než váš současný.

VELEKNĚŽKA A DVĚ NEBO OSM HOLÍ

Již dříve jsme zmínili, že Velekněžka je kartou nereagování. To je pravidlem, ale existují výjimky, zvláště když je spárována s těmito dvěma kartami.

První kombinace naznačuje, že je čas jednat směle. Osm hůlek vybízí k akci pomocí plánu.

Čeho se teď nejvíc bojíš? Chcete udělat krok, změnit vztah nebo kariéru, ale cítíte se svázáni strachem? Je čas sebrat odvahu a udělat to, co je třeba udělat!

VELEKNĚŽKA A POUSTEVNÍK

Ačkoli mají různé významy, často vidím Poustevníka jako mužskou energetickou verzi tarotové karty Velekněžka. Když se tyto dvě energie snoubí, máte silné duchovní spojení.

Pokud jste vytáhli tuto kombinaci, vnitřní práce by v tuto chvíli měla být vaším cílem číslo jedna. Také se vyhýbejte tomu, abyste chodili k ostatním pro odpovědi, které hledáte.

Tarot, přátelé a rodina mohou být dobří jako vodítko, ale je to vaše vlastní Vyšší Já, kdo ví, co potřebujete nejlépe.