Král holí

Král holí

Král Sulejmán,
slunce naše jasné

Poslední karta této barvy, Král holí, vyzařuje přirozenou autoritu. Stejně jako Královna holí je i jeho Veličenstvo plné tvůrčí energie.

Jako strůjce nových strategií používá sebevyjádření, aby dosáhl toho, po čem touží. Král holí se však nezaměřuje pouze na tvorbu; jde také o realizaci jeho plánu.

Pamatujte, že dvorní karty jako králové a královny nedoručují zprávy (jako princezny). Místo toho představují vás nebo osobu ve vašem životě. Když se tedy pokoušíte zjistit, proč se král holí objevil ve vašem tarotovém výkladu, podívejte se na jeho osobnostní rysy.

Důležité jsou také okolní karty. Více o nich najdete v příkladech kombinací karet dole.

VzpřímenýOchranné, inovativní, inspirující, magnetické
ObrácenéNásilné, impulzivní, nedodržené sliby, extremismus
Ano nebo neAno
Živeloheň
PlanetaJupiter
Znamení zvěrokruhuBeran

I když nemusí být obklopen penězi jako Král pentaklů, mlok u jeho nohou symbolizuje mocné znamení. Král hůlek je plný ohně a udělá cokoli, aby překonal všechny překážky, které mu stojí v cestě.

Král holí dominuje svému prostředí a získává si respekt a také ochotné dodržování svých požadavků. Když se objeví ve vzpřímené poloze, představuje skutečnou moc nad jakoukoli situací.

To je vynikající znamení, pokud čelíte problému, který se zdá neřešitelný. Osobnost krále naznačuje, že odpověď, kterou hledáte, najdete pouze tehdy, když přijmete svou osobní sílu a vnitřní odvahu.

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY 

Jste ochoten riskovat, když jsou sázky vysoké? Pokud ne, nyní je čas zaujmout nový postoj. Ne každá karta v Malé Arkáně navrhuje jít až na vrchol, pokud jde o finanční podnikání, ale tato ano. 

Když zastupuje někoho jiného, ​​král holí symbolizuje muže ve vašem životě, který vás podporuje i chrání.

Pokud jste tím, koho tato karta zastupuje, možná je čas udělat krok vpřed. Ten však nemusí být jen fyzické povahy. Pokud jste přemýšleli o tom, že uděláte velký nákup, půjdete na propagační akci nebo investujete své peníze do něčeho, v co věříte – udělejte to. 

Jakmile zvážíte všechny své možnosti, neztrácejte příliš mnoho času zpochybňováním svého rozhodnutí. Král holí nepatří mezi ty, kteří zpochybňují svá rozhodnutí. Jedna část cílevědomého života je dělat to, co cítíte ve svých útrobách tak silně, až budou lítat třísky.

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ 

Pokud hledáte lásku nebo doufáte, že jste ji našli, Král holí je skvělé znamení. Představuje muže, který se nebojí sdílet city, ale umí i chránit a poskytovat. Přestože se soustředí na práci, dokáže si vážit a střežit srdce těch, které zuřivě miluje. 

Pokud jsi ten muž, přijmi vlastnosti krále a jdi za ženou, kterou chceš. Jste-li žena, připravte se na to, že pocítíte ohnivou vášeň, po které všichni od svého partnera toužíme.

Jediným varováním od zamilovaného krále holí je zajistit, aby komunikace, důvěra a respekt byly také vysoce hodnoceny. I když motýli v břiše a divoce bijící srdce mohou být na chvíli vzrušující, je třeba opravdu tvrdě pracovat, než se zavážete.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Odpočinek a zotavení jsou potřebné z fyzického i duševního hlediska. Král holí představuje vitalitu, ale nejsme stroje. Pokud to s prací přeháníte, oddechněte si.

Nově nalezené zdravotní cíle jsou skvělé, ale nechcete se tlačit ke zranění nebo vyčerpání. Tato karta naznačuje, že byste měli najít kreativní řešení, která vám umožní splnit všechny vaše cíle, aniž byste se přetížili. 

KRÁL HOLÍ OBRÁCENÝ

Stejně jako u všech dvorních karet představuje „obrácené“ znázornění této karty Malé Arkány negativní aspekty jejho osobnosti.

Jaké jsou negativní aspekty této karty? Arogance a impulzivní, sobecká povaha. Král holí ví co chce, a nepřestane, dokud to nedostane.

To je skvělé, pokud nejste na jeho válečné stezce. Někdy jsme (a lidé kolem nás) tak hnáni k dosažení cíle, že nevidíme, co je v sázce. 

Netrávíte dostatek času se svým partnerem nebo dětmi? Zaměřili jste se natolik na to, co chcete, že nezohledňujete potřeby ostatních? Možná jste to vy, kdo se cítil uzavřený někým s těmito královskými vlastnostmi. 

Tato karta často představuje workoholické partnery, když jsou obráceni, a ty, kteří používají podrážděnost a impulzivitu, aby ze sebe dostali to nejlepší. To je v pořádku, ale když při tom začneme ubližovat druhým, musíme přehodnotit, co je v našem životě nejcennější.

ANO NEBO NE 

Jděte plnou parou vpřed! Ano – je odpověď, kterou dává král holí. Pokud však vypadá obráceně, měli byste se ujistit, že to, co chcete, neovlivní negativně ostatní, a postupujte opatrně. 

KRÁL HOLÍ A ASTROLOGIE

Král holí je spojen s ohnivým znamením. Beran. Toto znamení zvěrokruhu se vyznačuje tím, že jsou vášniví a inspirativní. Jsou to často intenzivní jedinci se smyslem pro dobrodružství a ambice.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

KRÁL HOLÍ A MÁG

Podnikání je na vzestupu! Když se tito dva muži spojí, nápad nebo projekt, na kterém pracujete, vyklíčí jako kouzlem a povede k okamžitému úspěchu.

Chcete založit vlastní firmu nebo si patentovat nápad? Udělejte to rychle. Jděte si za tím, po čem toužíte. 

KRÁL HOLÍ A SLUNCE

U této kombinace  jsou často vidět dva významy a oba se točí kolem rodiny. Buď budete řešit své vlastní záležitosti týkající se vašich dětí, nebo brzy nastane situace s vašimi rodiči.

Ani jeden z těchto scénářů není nutně špatný. Většina vašeho času a pozornosti bude věnována rodině. To může znamenat, že rodina bude prioritou před vaší prací a jinými oblastmi.  

KRÁL HOLÍ A VELEKNĚŽKA 

Velekněžka představuje blízkou přítelkyni, která pro vás má tolik potřebnou radu, když je spárována s králem holí. Někdy je těžké vidět řešení našich vlastních problémů, protože jsme tak emocionálně zaujatí.

Když tomu tak je, někteří z nás mají tendenci se stáhnout a mít pocit, že nikdo jiný nemůže pochopit, čím procházíme. To však není pravda. Nemusíte se všem svěřovat, ale zásadní je najít dobrého přítele, na kterého se můžete spolehnout. 

KRÁL HOLÍ A JAKÁKOLI JINÁ DVORNÍ KARTA

To znamená další úspěch! Společně na vlastní pěst je král již vítězem. Když je spojený s jinými králi, královnami, rytíři nebo princeznami, je transformační! Ať už král holí padne s ostatními nebo sám, představuje znovuvytvoření reality.

Jednou z nejsilnějších věcí na našem vesmíru je to, že nám umožňuje utvářet naše životy tak, jak si přejeme. Král holí se ptá: „Co byste udělali, kdybyste věděli, že neselžete?“