Pět pohárů

Pět pohárů

Tarotová karta Pět pohárů označuje pocity neštěstí, ztráty nebo smutku. Tyto emoce přicházejí v důsledku ztráty něčeho pro vás velmi důležitého. Může to být smrt milovaného člověka nebo konec vztahu.

Celková nálada karty je negativní, ale existují i ​​náznaky naděje. Může se zdát, že je vše ztraceno, ale pravdou je, že prostě nevidíte to pozitivní.

VzpřímenýSmutek, ztráta, zoufalství, osamělost
ObrácenéNalezení klidu, přijetí, uzdravení
Ano nebo neNe
Číslo5
ŽivelVoda
PlanetaPluto a Mars
Znamení zvěrokruhuŠtír

Karta znamená, že se zaměřujete na negativa. Možná vám nedávno zemřel někdo blízký nebo jste přišli o práci a vy máte problém se s tím smířit.

Když ztratíme někoho nebo něco, co milujeme, může být náročné vidět to pozitivní. Necháme se přemoci smutkem, lítostí a osamělostí, které jsou výsledkem události, jako je tato. 

Pokud si však uděláte čas a rozhlédnete se, najdete mnoho pozitivních stránek této situace. Vaše rodina se sjednotí v podpoře a lásce a budete jí například blíž.

To ukazuje, že i v těch nejtemnějších časech vždy existuje zářící maják naděje. Jediné, co musíte udělat, je otevřít oči a dívat se kolem sebe. 

Hlavní rada Pětky pohárů je opustit minulost a jít dál. Smutek, lítost a negativita vás jen zdrží od vašeho plného potenciálu.

Nebuďte obětí životních okolností, místo toho se zkuste podívat z té lepší stránky!

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY 

Pětka pohárů by mohla věštit ztrátu zaměstnání. Tato událost ve vás může zanechat pocit sklíčenosti, zklamání a neproduktivity.

Musíte si pamatovat, že jedny zavřené dveře znamenají, že se další otevírají v jiné oblasti vašeho života. Pokud strávíte příliš mnoho času přemýšlením o negativitě situace, nebudete mít energii hledat novou příležitost.

I když je těžké být nezaměstnaný, byť na krátkou dobu, musíte se zaměřit na to pozitivní.

Ve své budoucnosti máte skvělou příležitost a může být také lepší než ta, kterou jste ztratili.

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ 

Pětka pohárů může znamenat zármutek ze ztráty vašeho vztahu. Konec vašeho partnerství pro vás pravděpodobně bude překvapením a budete se cítit opuštění a sami.

I když je vztah u konce, můžete zjistit, že stále máte na tuto osobu myslíte a přejete si, aby vztah začal znovu. Když si všimnete tohoto vzorce událostí, pamatujte, že vše se děje z nějakého důvodu. Pokud s vámi tato osoba nebyla dříve spokojená, pravděpodobně se to nezmění, bez ohledu na to, jaké kroky podniknete, aby se to stalo. Nejlepší volbou, kterou můžete udělat, je posbírat kousky a jít dál.

Pokud jste single, karta upozorňuje na zoufalství, které cítíte, pramenící z minulého vztahu, který nevyšel.

Pravděpodobně stále cítíte připoutanost k této osobě a v důsledku toho ignorujete případné nové vztahy nebo se jim vyhýbáte. Musíte si být vědomi toho, že když to děláte, ubližujete jen sami sobě.

Vztah, ve kterém jste byli, nedefinuje lásku, kterou budete cítit v budoucnu. Musíte pracovat na tom, abyste to nechali jít a šli dál, abyste mohli žít šťastný život, který si zasloužíte.

Pokud se jedná o smrt milované osoby, jsou všechna slova zbytečná. Dopřejte si čas a truchlete. Truchlete tak dlouho, jak potřebujete. protože v této tragické chvíli, nic nepomůže. Jen čas.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Pokud jde o vaše zdraví ,pětka pohárů nejčastěji představuje problémy duševního zdraví. Tyto problémy mohou přijít ve formě deprese nebo úzkosti.

Když se cítíte ochromeni, nejste nejlépe vybaveni na to, abyste vyřešili své problémy. Nyní je čas oslovit odbornou pomoc, abyste mohli být vysvobozeni z negativity, která vás svazuje.

PĚT POHÁRŮ OBRÁCENÝCH

Ukončení bolestné situace je na obzoru.

Pokračujte v zaměřování se na pozitivní věci v životě a pomalu se opět budete umět radovat ze života.

Pokud stále existuje pocit studu nebo viny za něco, co se stalo v minulosti, Pětka pohárů obrácená vám říká, že je čas abyste si odpustili a šli dál.

Udělali jste vše, co jste mohli, převzali jste odpovědnost a poučili jste se. A protože minulost nezměníte, je nyní čas abyste se zaměřili na přítomnost a budoucnost.

Jakmile to dokážete, přijdou vám do cesty nové příležitosti. Buďte otevření a riskujte, budete překvapení, jak se věci vyvinou!

ANO NEBO NE 

Pětka pohárů ztělesňuje smutek, zoufalství a pocity na nejnižší možné úrovni. Intenzivní emoce, které cítíte, pravděpodobně pochází z neočekávané, traumatické události, která se ve vašem životě stala. Celkově negativní konotace této karty znamená, že odpověď na vaši otázku ano nebo ne je ne.

PĚT POHÁRŮ A ASTROLOGIE

Pětka pohárů je spojená se znamením zvěrokruhu Štíra. Scorpio je o ponoření se do hlubokých, skrytých vrstev, aby odkryl tajemství a záhady. To je také znamení ztráty, uvolnění, symbolické smrti a znovuzrození jako zasvěcení. Potvrzují to i vládnoucí planety Pluto a Mars. Obě jsou vysoce výkonné, nabité a soustředěné planety.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

V kombinaci s jinými kartami pětka pohárů stále značí pocity bídy, ztráty nebo smutku. Ale také vám to říká, že jste schopní nechat minulost za sebou a soustředit se na pozitivní věci.

PĚTKA POHÁRŮ A ESO POHÁRŮ

Pětka pohárů a Eso pohárů  v rozpětí společně vypráví o konci úletu.

I když pro vás může být závěr tohoto vztahu šokem, vězte, že je to tak nejlepší. Partnerství muselo být pro vás oba neuspokojivé, takže konec byl nutný.

Soustřeďte se na to, abyste investovali lásku sami do sebe a našli sami sebe v tomto období svého života. Přitáhnete si naplňující vztah, až bude ten správný čas.

PĚTKA POHÁRŮ A SEDMIČKA POHÁRŮ

Litujete rozhodnutí, které jste nedávno udělali? Pětka pohárů a Sedmička pohárů reprezentují toto rozhodnutí.

Možná jste se rozhodli pro změnu kariéry, ale shledali jste, že trh práce není lákavý. Nepolevujte a hledejte to pravé pro vás.

Může to chvíli trvat, ale je důležité nepřesta. V opačném případě riskujete, že později skončíte ve stejné situaci.

PĚTKA POHÁRŮ A OSMIČKA POHÁRŮ

Pětka pohárů a Osmička pohárů vám říkají, že je čas, abyste čelili svým smutkům. Pokud jste ztratili někoho blízkého, může být těžké abyste si dovolili cítit smutek uvnitř.

Přesto si musíte dopřát čas, abyste tyto emoce pocítili. Nakonec smutek, který pociťujete, opadne, pokud si necháte čas potřebný ke zpracování této ztráty.

PĚTKA POHÁRŮ A RYTÍŘ POHÁRŮ

Pokud se Pětka pohárů a Rytíř pohárů objeví společně, je čas odejít ze vztahu, který máte.

Možná vás přítel využívá nebo vám někdo z rodiny způsobuje stres. Ať už jsou okolnosti jakékoli, můžete si být jisti, že to, co nyní uděláte, bude mít pozitivní dopad na vaši budoucnost.