Král pohárů

Král pohárů

Tarotová karta Král pohárů představuje zralost, kreativní myšlení a moudrost. Možná si myslíte, že tato karta má silnou mužskou energii, ale má také hodně společného s emocemi.

Když se tato karta objeví ve výkladu tarotu, mluví o soucitu a laskavosti. Král je silný a mocný, ale je si vědom svých pocitů i pocitů svého okolí.

VzpřímenýDobrá rada, kreativita, moudrost
ObrácenéNeproduktivní, nespolehlivý, netolerantní
Ano nebo neAno
ŽivelVoda
PlanetaNeptun
Znamení zvěrokruhuRyby

Navzdory rozbouřenému moři vypadá král klidně a sebevědomě. To nám ukazuje, že dokáže ovládat své emoce a zachovat chladnou hlavu i v turbulentních situacích.

Král pohárů je o emocionální zralosti a znamená vyrůst ve vyrovnanějšího a zodpovědnějšího člověka. Pokud se tyto karty objeví, vstupujete do éry, kdy si budete lépe uvědomovat, jak vaše činy ovlivňují vás a vaše okolí. Toto vědomí vám pomůže vidět situaci se soucitem a nuancí a podle toho jednat.

Když se ocitnete v obtížné situaci, tato karta vás vybízí, abyste se chovali jako král. Místo abyste se vzdali svému prvnímu vznětlivému instinktu, zastavte se, pozorujte a poté reagujte opatrněji a produktivněji.

Díky tomu bude snazší abyste úspěšně procházeli celým svým emočním spektrem a převzali odpovědnost za to, jak se cítíte.

Pokud si uvědomíte, že stále máte nedbalé návyky, které ubližují ostatním, možná budete muset implementovat několik změn, abyste se mohli stát lepší verzí sebe sama. To vám pomůže najít spojení a skutečnou sounáležitost.

Důvěřujte procesu a vězte, že až bude vše řečeno a uděláno, bude to stát za to.

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY

Pokud se Král pohárů objeví v kariérním výkladu, v práci by to mělo jít dobře. Při promýšlení problémů v práci používáte hlavu a ta vás vždy vede správným směrem.

Pozitivní myšlenky a záměry řídí vaše interakce s klienty a spolupracovníky a pravděpodobně je o vás známo, že sdílíte svou moudrost, abyste povznesli ostatní.

Jste v práci šťastní a víte, na čem jste. Celkově jste oblíbení a úspěšní ve svých profesionálních snahách.

Ve finančním kontextu vás Král pohárů vybízí, abyste použili svou moudrost, aby vás vedla. Pokud vám někdo předloží investiční nápad, ujistěte se, že máte všechna fakta, než budete souhlasit s účastí. Zde vládne intuice.

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ

V milostném výkladu představuje Král pohárů dobrého otce a manžela. Je to pozitivní znamení pro váš vztah, protože váš partner bude velmi milovat a podporovat vás a vaše potřeby.

Výsledkem je, že vášeň a intimita budou na dobrém místě a ve vašem vztahu byste měli najít radost. Pokud jste se snažili vyjít s partnerem, těžké časy brzy skončí.

Oba přejdete na vyzrálejší způsob řešení vašich vztahových problémů a vaše partnerství se díky tomu posílí.

Pokud jste single, Král pohárů představuje bezúhonného nápadníka, který upoutá vaši pozornost. Strávili jste čas o samotě a naučili jste se mít rádi sami sebe.

Nyní jste připraveni setkat se s osobou, se kterou máte být. Nebojte se být v blízkosti této osoby zranitelní – je důvěryhodná a přeje si vás podporovat a milovat tak, jak si zasloužíte.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Ve výkladu o zdraví pro vás Král pohárů věští dobré znamení. Pokud jde o fyzické zdraví, znamená to uzdravení a osvobození od nemocí.

Po emoční stránce se budete cítit stabilně a bezpečně. Celkově můžete očekávat, že budete mít dobré zdraví, pokud se o sebe budete starat a soustředíte se na sebe.

KRÁL POHÁRŮ OBRÁCENÝ

Král pohárů obrácený není nejlepší znamení, protože to znamená být příliš citlivý a přehnaně emocionálně reagovat.

Může to být také znamení, že se necháváte využívat, protože jste příliš důvěřiví. Pokud to s vámi rezonuje, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je že se rozhodnete být odpovědný za své vlastní emoce.

Nedovolte, aby váš vnitřní klid ovládl někdo zvenčí. Pokud uvidíte, že vás někdo využívá, mluvte. Toto není přijatelné chování od nikoho, kdo by ve vašem životě stál za to.

Král pohárů v této pozici může také upozornit na nevyrovnaný emoční stav. Tyto emoce, které cítíte, ve vás mohou zanechat pocit úzkosti nebo deprese. I když jsou tyto pocity normální reakcí na rozrušení, které cítíte uvnitř, můžete je změnit.

Pokud se cítíte bezmocní nebo sami, požádejte o pomoc blízkého přítele nebo člena rodiny. Můžete také zvážit oslovení profesionála, jako je terapeut nebo poradce. Nakonec je na vás, abyste se postarali o své emocionální blaho.

ANO NEBO NE

Král pohárů je sebevědomý a jistý. Je moudrý a rozhoduje se podle své hlavy a ne podle pocitů. Je velkorysý, starostlivý a přátelský ke každému, kdo mu zkříží cestu.

Vzhledem k tomu, že celkový dopad této karty je příznivý, odpověď na vaši otázku ano nebo ne je ano.

KRÁL POHÁRŮ A ASTROLOGIE

Král pohárů je většinou spojený se znamením zvěrokruhu Ryby. Toto znamení nám říká, že je jednak duchovní, ale také dokáže svou mužskou energií bořit bariéry. Jeho citlivost mu na druhé straně dává hlubokou empatii a dělá ho milovaným. Rybám vládne Neptun, planeta snů, představivosti a všeho duchovního.

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

 V kombinaci s jinými kartami však může sloužit i jako varovné znamení. Tento král znamená dobrou radu, kreativitu, moudrost a spolehlivost.

KRÁL POHÁRŮ A ĎÁBEL

Když se král pohárů a Ďábel objeví ve společně, slouží to jako varování před manipulativní osobou ve vašem životě . Musíte věnovat velkou pozornost svým vztahům, abyste zajistili, že každá osoba, která je vám blízká, přidává hodnotu vašemu životu.

Je někdo, kdo víc bere, než dává? Možná je čas, abyste si s touto osobou promluvili o změně jejího chování. 

KRÁL POHÁRŮ A VĚŽ

Pokud se Král pohárů a Věž objeví společně, svědčí to o argumentech. Možná zjistíte, že se svým partnerem bojujete víc než normálně.

Mohou to být vážné hádky nebo drobné neshody ohledně malicherných věcí.

Bez ohledu na situaci můžete podniknout kroky k vyřešení tohoto problému. Otevřená a častá komunikace je nejjednodušší způsob k překonání problémů jako jsou tyto.

Zvažte, zda si každý večer nenajdete čas na to, abyste si spolu promluvili o svých pocitech. To může velkou měrou přispět k uzdravování vašeho vztahu!

KRÁL POHÁRŮ A KRÁLOVNA MEČŮ

Toto duo označuje spojování protikladů. Ve vašem životě může nastat situace, kdy se potřebujete spojit s někým jiným, než jste vy, pro větší dobro.

Možná máte nemocného člena rodiny a potřebujete se spojit s rodinou, kterou nemáte rádi, abyste podpořili jejich uzdravení. Může to být pro vás obtížné, ale zkuste myslet na ve větších souvislostech.

Sílu a vůli vytrvat můžete získat, když si budete pamatovat osobu, pro kterou to děláte, a jak moc to pro ni znamená.

KRÁL POHÁRŮ A KRÁL PENTAKLŮ

Tato kombinace karet vypovídá o změně kariéry. Přemýšleli jste o změně zaměstnání? Je v kartách, že váš podnik bude úspěšný. Tito králové vám říkají, že nyní je skvělý čas jít vpřed a jít si za svými sny – zasloužíte si to!