Meče – Malá Arkána

Meče – Malá Arkána ztělesňují myšlení a logiku. Všechny karty barvy mečů od Esa mečů po Krále mečů většinou také upozorňují na komunikaci nebo její nedostatek. Často odkazujÍ na předávání zprávy, podobně jako vítr.

Meče – Malá Arkána představují vzdušná znamení Blíženci, Vodnář a Váhy. Jsou jasné a průhledné a pomůžou vám vidět skutečný význam věcí. Když se jedná o osobu, meče označují někoho přemýšlivého, racionálního a zajímajícího se o pravdu. Vzhledem k tomu,

že lidé se vzdušnými znameními rádi prožívají svět prostřednictvím racionálního myšlení, mohou se také jevit jako strnulí a panovační.

Silné stránky mečů nám poskytují moudrost a jasnost, protože znamenají pozitivní komunikaci a inteligenci. Když se jakákoliv barva mečů objeví pozitivně, mohou také odkazovat na osobu, která je logická, spravedlivá a disciplinovaná.

Karty mečů mohou také ukazovat na negativitu. Podobně jako meč může být použitý pro dobro nebo zlo. V důsledku toho mohou tyto karty ukazovat na konflikt s agresí nebo násilím. Mohou také naznačovat použití logiky a inteligence k šikanování nebo jinému srážení ostatních.

Pokud se při výkladu tarotu objeví převážně karty mečů, znamená to, že hledáte řešení problémů, které je třeba řešit s moudrostí.

Karty této barvy vás vybízejí k tomu, abyste při rozhodování používali hlavu, a mohou také sloužit jako varování, abyste věnovali větší pozornost svému okolí – na obzoru mohou být konflikty nebo hádky.