Tarotová karta Věž

Tarotová karta Věž

Vedle karet Ďábel a Smrt je tarotová karta Věž jednou z nejobávanějších karet v tarotovém balíčku, zvláště když padne ve výkladu budoucnosti. Ale stejně jako všech 78 karet má věž pozitivní i negativní stránky. 

Pokud jste vytáhli Věž, možná se ptáte, zda je tragédie nevyhnutelná.

Protože jedním z jeho významů je uvolnění a tragédie, velmi dobře by to tak být mohlo, ale možnost nového začátku je stejně pravděpodobná.

VzpřímenáIntenzivní a náhlá změna, uvolnění, bolestivá ztráta, tragédie, odhalení
ObrácenáBránit se změně, vyhýbat se tragédii, těsný únik, oddalovat to, co je nevyhnutelné
Ano nebo neNe

Pokud bychom chtěli překreslit věž do modernější podoby, padající letadlo by bylo přesným alternativním obrazem.

Věž znamená úplné zničení. Jako u všech ztrát to bude pravděpodobně bolestivý proces. Může také vést k novému začátku. 

Než budete schopni provést tyto pozitivní změny, budete se muset nejprve podívat pravdě do očí.

Jste připraveni sundat si klapky z očí a postavit se této osobní krizi čelem? 

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY 

Tarotová karta Věž se rovná nejistotě v každé oblasti, zejména pokud jde o kariéru a finance .

Mezi situace, které obvykle následují po pádu věže, patří ztráta zaměstnání, dlouhá doba nezaměstnanosti nebo velmi stresující pracovní prostředí. Když dojde na podnikání, Věž dokáže z ničeho nic předpovědět neúspěch.

Totéž může platit o financích, protože věž často symbolizuje finanční krach, právní potíže nebo bankrot. Pokud karta nepadla na otázku týkající se minulosti, není čas na frivolní utrácení nebo velké nákupy.

Připoutejte se a přijměte konzervativní postoj, dokud toto období neuplyne. Naštěstí ani mocné změny, které Věž přináší, netrvají věčně. 

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ 

Se vztahy Věž obvykle předpovídá konec přátelství, rozchod nebo rozvod. Pokud si tuto tarotovou kartu vytáhnete ohledně lásky, pravděpodobnost úspěchu není dobrá.

Konec se často pojí s nějakým podvodem a případným odhalením pravdy. Mohou se objevit výbuchy vzteku a emoční zhroucení. Tohle rozhodně nebude ten druh smířlivého konce, ve který většina lidí doufá při uzavírání kapitoly. 

Ztráta toho, koho milujete nebo s kým jste doufali, že si vybudujete budoucnost, může být bolestně pokořující zkušenost. Ale pokud spolu nemají být, bude to nezbytný přechod.

Někdy je nejtěžší počáteční změna. Pamatujte, že je mnohem lepší když přijmete pravdu a jdete dál, než když byste měli žít ve lži.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Pokud jste hádali, že tarotová karta Věž ztělesňuje špatné zdraví , měli jste pravdu. Věž se často objevuje ve čtení před nebo po náhlé nemoci, potratu nebo hlubokém záchvatu deprese.

Tuto karu často doprovázejí pocity smutku, melancholie a sklíčenosti. Cítíte se, jako byste byli vězněm vlastní mysli nebo těla, neschopným změnit věci, které tak zoufale chcete? 

Možná nebudete schopni zastavit pád, který představuje Věž, ale můžete se smířit s tím, kde se právě teď v tuto chvíli nacházíte. Nyní místo toho, abyste se zaměřovali na to, co nelze změnit, přemýšlejte o tom, co můžete udělat, abyste věci změnili. 

Pokud jste tuto kartu vytáhli v souvislosti s otázkou která se týká duchovního nebo psychického rozvoje, odpověď je o něco pozitivnější. I když možná budete muset opustit staré přesvědčení, nyní je čas, abyste přijali své autentické já. 

VĚŽ SE OBRÁTILA

Lpíte na lidech, místech a věcech, které pro vás nejsou dobré jen ze strachu, že o ně přijdete? Toto je běžný scénář ztělesněný obrácenou věží .

Zavřete oči a položte si otázku: „Co nebo koho mám nechat jít?“ Pokud existují věci nebo vztahy, bez kterých by vám bylo lépe, je čas se uvolnit a vzdát se jich. Udělat to je těžké, ale pomůže vám to opět vidět to pozitivní ve vašem životě.

Nemůžete se pohnout vpřed a rozšířit si obzory, pokud se nepustíte svého starého života – starého myšlení a starých zvyků. Naučte se nechat jít a znovu zaměřit svůj pohled na věc a přijmout novou kapitolu ve svém životě. Překvapí vás, že útrapy a bolesti, které s tím přicházejí, budou stát za to.

ANO NEBO NE 

Pokud se ptáte, jestli záležitosti půjdou správným směrem, odpověď zní ne . Tarotová karta Věž vám říká, že nyní není čas zakládat nové podnikání, žádat o povýšení v práci nebo posouvat váš vztah na novou úroveň.

Než budete moci uvažovat o pozitivních krocích, budete muset překonat vlnu tsunami, kterou se věž chystá přinést.

Bez obav. Co jde nahoru, musí jít dolů. Těžké časy rozhodně nebudou trvat věčně. Jakmile tato bouře přejde, přebudujete svůj život na něco většího. 

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

I když Věž zjevně není karta, ve kterou byste při čtení doufali, má také pozitivní aspekty. 

VĚŽ A VŮZ

Věci mohou být nyní těžké, ale když se vůz připojí k věži, dojde k posunu. I když to tak nevypadá, máte vše pod kontrolou.

Jaké věci můžete změnit a co byste měli nechat jít? Co bude potřeba k zajištění vítězství nebo získání věcí, po kterých opravdu toužíte? Buďte sebevědomí a udělejte to. 

VĚŽ A STŘÍDMOST

Je čas najít střední cestu. Samotná věž obvykle rychle končí spojení všeho druhu. Ale v této dvojici Střídmost může zachránit situaci.

Místo toho, abyste se vzdali, hledejte společnou řeč a způsob, jak zůstat spolu. V tomto případě není vše ztraceno. Musíte však vyjednávat. 

VĚŽ A SMRT

Změny, které věž přináší, budou mít trvalé následky. Pokud se karta zkombinuje se smrtí, budou zde ve hře mocné síly .

Klíčem je, abyste se vyhnuli obavám nebo vyděšení. Místo toho se podívejte na ostatní karty ve výkladu. Díky tomu budete moci přesně určit, jak/kde se problém bude vyskytovat. Mít co nejvíce informací vám umožní zůstat v klidu a mít situaci pod kontrolou. 

VĚŽ A VELEKNĚŽKA

Je čas přestat se vyhýbat nevyhnutelnému. Neustálý chaos ve vašem životě je vaše vlastní zásluha, i když jsou do toho zapojeni i ostatní. Když se objeví tyto dvě karty, je klíčová osobní odpovědnost.

Nemůžeme ovládat druhé lidi, ale máme moc nad tím, koho pustíme do svého života, co přijmeme a komu dovolíme zůstat. Kontrolujeme také své reakce a to, jak se po prohře posouváme vpřed.