Poháry – Malá Arkána

Poháry malá arkána se zabývá srdečními záležitostmi. Primárními aspekty, které obklopují tuto barvu, jsou láska, emoce, vztahy a další spojení. Může také přitáhnout pozornost k tomu, jak reagujete na své okolí.

Pokud se ve výkladu objevují převážně poháry, svědčí to o emocionálním jednání, jako jsou problémy nebo řešení problémů ve vztahu. Které z nich platí, závisí na poloze karty. Může také upozornit na vlastní pocity nebo kreativitu.

V pozitivním světle poháry naznačují kreativitu, romantiku a představivost. Jsou hluboce propojené s emocemi, takže můžou symbolizovat harmonii, vyrovnanost a prosperitu. Jsou také spojené s intuicí.

Na druhou stranu můžou mít poháry i negativnější důsledky. Může to znamenat, že člověk má „hlavu v oblacích“ nebo je příliš závislý na emocích, než aby mohl dělat důležitá rozhodnutí nebo podnikat správné kroky v životě. Může také upozornit na potlačování nebo blokování emocí.

Poháry malá arkána souvisí s vodním živlem a vodními znameními, Rybami, Štírem a Rakem. Stejně jako voda jsou lidé s těmito astrologickými znameními přizpůsobiví a flexibilní. Mohou klidní jako jemný oceánský příliv nebo divocí a drsní jako přílivová vlna.

Když Poháry odkazují na osobu, většinou je to Královna pohárů nebo Král pohárů, často odkazují na někoho s vodním znamením. Tato osoba je emocionální, umělecká a kreativní. Lidé s poháry jsou také často hluboce propojení sami se sebou a svými vnitřními emocemi, takže energii čerpají z toho, jak se cítí uvnitř.