Pět pentaklů

Pět pentaklů

Je trochu těžké najít něco pozitivního na této kartě. Pět pentaklů je tou kartou, po které touží při výkladu jen málokdo. Protože představuje nemoc, chudobu a obecný boj, jediné přijatelné místo pro tento pentakl je když je obrácené, nebo se nachází na místě minulosti.

Bohužel ne vždy tomu tak je. Pokud se Pětka pentaklů představila jako součást vašeho výkladu, není třeba se moc strachovat.

Klíčem je učit se a růst z těžkostí, které máte nebo které se chystáte zažít. Vědět, co může přinést budoucnost, usnadňuje přizpůsobení našeho chování, abychom se vyhnuli budoucím bolestem srdce.

VzpřímenýFinanční potíže, boj, nedostatek víry, odmítnutí, nemoc
ObrácenéŠtěstí, triumf, lepší zdraví, lepší finance, zotavení
Ano nebo neNe
Numerologie5
ŽivelZemě
PlanetaVenuše
Znamení zvěrokruhuBýk

V přeneseném smyslu slovo sníh znamená zavalit, zakrýt nebo uvěznit. Pokud se aktuálně cítíte v pasti nebo poraženi životními problémy, pak není divu, že se tato karta objevila. Je také možné, že věci nejsou tak špatné, jak se zdají, ale jsou zahalené negativními myšlenkami.

Pětka pentaklů ve vzpřímené poloze představuje dlouhou cestu s mnoha překážkami na cestě.

Musíme však mít na paměti, že i když nemusíme mít potíže, kterým čelíme pod kontrolou, síla spočívá v našich reakcích.

PENÍZE A SMYSL KARIÉRY

Pětka pentaklů představuje boj a prohru. Peníze, kariéra a hmotné statky jsou v těžkých časech často postiženy jako první. Pokud jste nedávno přišli o práci, svůj domov nebo jste měli nějakou jinou tragédii, tato karta to může reprezentovat.

Možná můžete udělat jen málo, abyste tomuto neštěstí zabránili, existuje způsob, jak tyto situace zvládnout s grácií. I když zůstat pozitivní může být obtížné, je důležité mít na paměti, že situace je pouze dočasná.

Pokud máte finanční potíže, nebojte se oslovit o pomoc. Toto je lekce, kterou se chudáci z Pětky pentaklů také potřebovali naučit.

Osvětlení z okna kostela koneckonců ukázalo, že pomoc je nablízku, ale ti dva byli příliš ponořeni do vlastní sebelítosti, než aby viděli tu záři.

Jsou v okolí zdroje, kterých si nevšimnete a které vám mohou pomoci osvobodit se z vaší současné situace? Je možné, že vám beznadějné myšlení brání v uzdravení. Oblečte si brnění přizpůsobivosti a pokračujte v cestě.

VÝZNAM LÁSKY A VZTAHŮ

Chudí žebráci vyobrazení na kartě Pět pentaklů nejsou sami, ale také by mohli být. Přestože jdou stejnou cestou, nejdou vedle sebe. Zdá se, že tito dva jsou oddělené světy.

Rozvod, rozchody, ukončení přátelství a odmítnutí je obvykle považováno za špatnou věc. Zůstat v situaci, která je toxická a brzdí osobní růst, však může být stejně škodlivé.

Pokud se cítíte sami nebo opuštění (fyzicky nebo emocionálně) nebo odmítnutí někým, na kom vám záleží, nyní je čas, abyste posílili své spojení se svým vnitřním já.

VÝZNAM ZDRAVÍ A SPIRITUALITY

Říká se, že „stres zabíjí“, a je to skutečně pravda. Pokud si děláte starosti kvůli věcem, které nemůžete ovlivnit, pouze oslabujete svůj imunitní systém.

Trpí tím i váš celkový psychický stav. Pokud se cítíte ztraceni, vyčerpaní nebo emocionálně vyčerpaní – zastavte se tam, kde jste. Pokračovat v cestě, kterou jdete, pouze vyčerpá energii, která vám zbývá.

Místo toho dejte do popředí sebe, své léčení a svou duchovní touhu. Nikdo pro vás není důležitější než vy.

Jako v letadle, když nám říkají, abychom se nejprve postarali o vlastní kyslíkovou masku, než pomůžeme ostatním. Poselství je stejné pro vaše zdraví a duševní pohodu.

PĚT PENTAKLŮ OBRÁCENÝCH

Pokud se Pětka pentaklů představila v obrácené poloze, máte štěstí. Namísto toho, aby představovala zklamání a ztrátu, tato karta signalizuje, že zotavení je v plném proudu. Pokud jste procházeli těžkým obdobím v práci nebo doma, počítejte s tím, že se vlny posunou.

Totéž platí pro vaši fyzickou nebo emocionální pohodu. Nyní je ten správný čas vyzkoušet nové věci, říkat „ano“ místo „ne“ a soustředit se na to, co chcete, a ne na to, co vám chybí. Za dveřmi je zahájena sezóna triumfu.

ANO NEBO NE 

Odpověď je nešťastné, ne. Pětka pentaklů předpovídá období smůly s finančními nebo emocionálními problémy.

Než učiníte nějaké zásadní rozhodnutí, musíte se připravit na budoucí časy.

Jaké zdroje máte k dispozici? Existují řešení přímo před vámi, která vám strach nebo pochybnosti brání vidět?

Přestože je celkové vyznění negativní, nevzdávejte to. Musíte mít víru, že vše dopadne nejlépe. 

PĚTKA PENTAKLŮ A ASTROLOGIE

Pětka pentaklů je spojena se znamením zvěrokruhu Býk, kterému vládne planeta Venuše. Znamení Býka je neměnné , což znamená, že lidé s tímto znamením milují svou stabilitu a nacházejí pohodlí ve stálosti. 

DŮLEŽITÉ KOMBINACE KARET

Finanční potíže, boj, nedostatek víry, odmítnutí, nemoc. 

Při kombinaci s jinými kartami se však tento význam může změnit.

PĚTKA PENTAKLŮ A SÍLA

I když to může být v současné době opravdu těžké, těžké časy netrvají věčně. Když se tato karta připojí k Pětce Pentaklů, přináší to mnohem jasnější výhled.

Vaše okolnosti se nemusí změnit hned, ale máte moc prosadit vše, čemu čelíte v současnosti nebo v budoucnosti.

PĚTKA PENTAKLŮ A MÍRNOST

Pokud jste se potýkali s nemocí jakéhokoli druhu, Mírnost přináší dobré zprávy. Přestože Pětka pentaklů představuje špatné zdraví, Mírnost předpovídá, že se věci brzy zlepší.

PĚTKA PENTAKLŮ ŠESTKA POHÁRŮ

Hluboká dětská zranění mohou způsobovat problémy ve vašem dospělém životě. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, čas nezahojí všechny rány.

Pokud jste měli špatné dětství nebo jste se snažili naplnit své potřeby, když jste byli mladší, tato bolest z minulosti se může snadno přenést do současných vztahů. Toto duo vám radí věnovat nějaký čas péči o sebe a zkoumání toho, jak lze překonat vaši minulost a dosáhnout úplného uzdravení.

PĚTKA PENTAKLŮ A PĚTKA POHÁRŮ

Cítili jste se odmítaní ostatními? Nedostatek podpory může způsobit velmi obtížné a bolestivé emoce, bez ohledu na to, jak silný člověk jste. I když se teď můžete cítit sami, věci se určitě zlepší.

Cvičením vděčnosti (i když je to těžké) a soustředěním se na to, co máme místo nedostatku, se mohou situace, jako jsou ty, které předpověděly tyto dvě karty, obrátit.

PĚTKA PENTAKLŮ A DESÍTKA HOLÍ

Společně předpovídají situaci, možná v současnosti, kdy velmi tvrdě pracujete za malý plat.

Můžete mít pocit, jako byste byli nedoceněni, kromě toho, že jste nedostatečně placeni. To může vést k frustraci a poklesu celkového štěstí.

Dobrá věc na této situaci je, že vždy existuje možnost změny – pokud převezmete kontrolu. Udělejte si čas na rozmyšlenou, jaké zdroje jsou k dispozici, a zformulujte plán na zlepšení.